Kilo Vermek İsteyenlerin Doğru Bildiği Yanlışlar


Kilo vermek isteyenler nerede hata yapıyor? Anlatıyoruz!

Aynı diyeti yapan iki kişi, aynı oranda kilo kaybeder diye bilirdik ama bu yanlış! Peki ya doğrusu? Şöyle ki; her kişinin gerek kilosu gerekse metabolizması farklıdır. Bundan dolayıdır ki herkes aynı diyeti yapsa da ya da aynı spor programını uygulasa da aynı miktarda kilo kaybedeceği anlamına gelmez. Bu nedenle bazı insanlar diğerlerine göre daha hızlı kilo verebilmekte. Bu noktada hemen bir sağlık uyarısında bulunmak istiyorum; hızlı kilo vermeye çalışmayın, sağlıklı zayıflamanın yollarını arayın.

Bazen öğünleri atlarım, böylelikle zayıflarım diyorsanız yok öyle bir şey! Peki ya doğrusu? Şöyle ki; kimisi gün içinde kahvaltı yapmıyor, kimisi öğlen yemeğini es geçiyor, kimisiyse akşam. Bu yöntem çoğu kişinin başvurduğu bir yöntem, evet, ancak bir öğünü atladığınızda daha fazla acıkırsınız ve sonraki öğününüzde daha fazla tüketirsiniz. Haliyle anlamı kalmaz. Bu nedenle yapacağınız şey öğünü atlamak değil, o öğünde hafif şeyler tüketmek.

Aaa hayır, akşam oldu yemek yiyemem kilo aldırır diye bilirdik ama yanlış! Gün içerisinde alınan toplam kalori spesifik bir miktarı geçmez ise saat kaçta yemek yerseniz yiyin hiçbir önemi yoktur.

SÜT ÜRÜNLERİ

Süt ürünleri kilo vermeye engel mi? Şöyle ki; süt ya da süt ürünleri tüketmek kilo vermenize engel olacak bir şey değildir. Eğer ki süt ve süt ürünlerinden uzak durursanız, bu kez de vücudun ihtiyacı olan proteinler olsun, kalsiyumlar olsun mahrum kalır ve sağlıksız bir durum ortaya çıkar.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR