Kışın Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?


Kışın Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır
Kışın Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır

KIŞIN AYAK BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Kışın soğuk ve sert etkisi tüm vücudumuza etki ettiği gibi ayaklarımıza da etki etmektedir. Hele ki kadınların daha sık bir şekilde giydiği elbise ve ayakkabılardan dolayı gözüken ayakların estetik duruşu daha önemlidir. Bu nedenle kadınlar sık bir şekilde kışın ayak bakımı nasıl olmalıdır tarzı sorular sormaktadır. Peki bu sorunun cevabını verelim o zaman;

KIŞIN AYAK BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

Ayaklarda soğuk havalardan en çok topuklar etkilenir. Ayrıca yürürken vücut ağırlığını en çok taşıyan bölge topuklarımız olduğu için topuklarda çatlama ve ölü deri meydana gelir. Duş ya da banyo sonrasında ponza taşı ile ayak topuklarında bulunan ölü deriyi temizlemek en temel ayak bakımı uygulamalarından biridir. Vücut kullanımına uygun olan peeling maskeleri de ayak altı için uygunluk göstermektedir. Bu maskeleri ayaklarınızın altına masaj yaparak uyguladığınız zaman ayaklarınızın altında bir yumuşama ve parlama meydana gelecektir.

Ayaklarda tüm vücudumuz gibi nemlenmeye ihtiyaç duyar. Ayaklarımızı nemlendirmek için her gün eve geldiğinizde ayaklarınızı yıkamak ve kurulamak nemlenmesi için oldukça önemlidir. Lakin ayak kurulaması kısmına özen gösterin. Islak ve havasız kalan ayaklarda mantar üremesi sıklıkla karşılaşılan tıbbi bir vakadır. Bu yöntemlerin dışında tırnak bakımı da ayaklarınızın bakımı başlığında oldukça önemli bir yere sahip olup tırnak kesme işlemleri de özenle yapılması gerekir. Ayak tırnaklarınızı keserken düz kesmeye ve tırnakların ete batık olarak çıkmasını engelleyecek şekilde kesmeniz gerekir. Kışın uzun tırnaklar tercih edilmez. Genellikle kısa tırnaklar tercih edilir. Son olarak ayak nemlendirme işlemi için bir tüyo vermek gerekirse; topuk kısmı da dahil olmak üzere ayağınızın üstüne, altına ve yanına vazelin sürün ardından streç film ile ayaklarınızı sarın. Sabah uyandığınızda nem oranı uygun olan ve yumuşacık ayaklar ile beraber uyanabilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR