KIŞIN SICAK LEZZETİ SICAK ÇİKOLATANIN KAVANOZ HALİ!


Sadece ülkemizin değil dünyanın da vazgeçemediği yegane ‘atıştırmalık’çikolata.

Öyle ki, atıştırmalık kategorisinde çıkıp başlı başına kategori haline dönüştü. Envai çeşit farklı tarifi, yanına, kıyısına, köşesine iliştirilen ilave atıştırmalıklar, waffle hali, bardak hali, kutu hali hatta çiçek hali bile!

Hal böyleyken biz de dedik ki, “Neden çikolata tarifi vermiyoruz?” Baktık çok mantıklı, verelim dedik. Ama öyle süssüz püssüz değil hem çok klas hem doyurucu hem de kışa uygun bir tarif. Annelerimizin salça, turşu için sakladığı kavanozları kullanacağımız bu tarif onları biraz kızdırır belki ama yaptığımız çikolatayı tattıklarında artık salça stoğu yerine çikolata stokları görmeye başlayacaksınız.

 

Şimdi gelelim tarifimize. Önce malzeme listesi:

1/2 çay bardağı kakao

1/2 çay bardağı süt tozu

1/2 çay bardağı pudra şekeri

1/2 çay bardağı damla çikolata

5 adet marshmallow

5 parça çikolata

ve 1 tane güzel mi güzel, tatlı mı tatlı 500cc cam kavanoz

Sıra, dünyanın en basit ve en lezzetli tarifinin uygulanışını vermekte. Öncelikle kavanozumuzun dibine süt tozu koyuyoruz. Ardından tam süt tozunun ortasına gelecek şekilde 1 marshmallowu kavanoza bırakıyoruz. Sıra kakaoda. Kakaomuzun da tamamını marshmallowun üzerine ekledikten sonra 2 marshmallow daha alıp yine kakaounun ortasına bırakıyoruz. Devamında kavanozumuza pudra şekerini de ekliyor ve üzerini damla çikolatalarla süslüyoruz. Son olarak çikolata parçalarını ve kalan marshmallowları da kavanozumuzun içine bırakıyoruz ve tarifimiz hazır! Artık tek yapmanız gereken kaynar suyu kavanoza ekleyip biraz bekledikten sonra karıştırarak içime hazır hale getirmek.

Kış kış canımız çekti.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR