Kıskançlık size hayatta her alanda yardımcı olabilir!


Daha önce hiç işte ya da okulda bir meslektaşına karşı kıskançlık hissettiğin oldu mu? Ardından kendini kötü hissedip daha çok çalışmak istedin mi? Kıskançlığın ona karşı davranışlarınızı etkilememesi için uğraşsanız da araştırmalar kıskançlığınızı görmezden gelmemenizi söylüyor. Çünkü kıskançlık radikal kararlar almak ve kendinizi daha iyi yerlere getirmek için bir gizli süper güçtür.

Kıskançlık güvenli karar verme sürecinizde gizli bir süper güçtür.

Kıskançlık tam tersi bizi düşünmeden adım atmaya yöneltebilir diye düşünüyorsanız yeni araştırmalara kulak verin. Kıskançlığımızı gizlemeye çalışırız çünkü kıskançlık kötüdür, utanılası bir şeydir ve başkalarının bizi kıskanç olarak bilmesi bizi kötü hissettirir. Ancak kıskançlık duygunuzdan öğrenecek çok şeyiniz var. Eğer ona kulak verirseniz, iş, okul ve kişisel yaşantınızda gelecek için daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer birini kıskanıyorsanız onun sahip olduğu ancak sizin sahip olmadığınız bir şeyi arzuladığınızı öğreniyorsunuz. Belki de o kişi karşınıza çıkmasaydı ve siz de kıskanmamış olsanız kendinizde bu eksiği asla görmeyecektiniz.

Kıskanmak ne istediğinizi bulmak için beklenmedik bir yol açar

Hukuk okurken edebiyat bölümüne geçiş yaptığınızı varsayalım. Seçiminizin doğruluğunu şuradan anlayabilirsiniz: eğer hukuk alanında başarılı birini görünce pek umursamıyorsanız, yazarlıkta çok başarılı olmuş birine ise imreniyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Onu kıskanıyorsunuz çünkü onun başardığı bir şeyi başarmak ya da sahip olduğu bir şeyi elde etmek istiyorsunuz. Kendinizi tanımanın en iyi yollarından biri kimleri ve neleri kıskandığınızı iyi belirlemektir. Bir anlığına durun ve düşünün. En son kimi ne için kıskanmıştınız?

Onu kıskandın, kabul et ve devam et!

Kıskançlığını reddettiğin an şeytani düşünceler zihninde dolanmaya başlar. Kıskandığın şeye ulaşamayacağını bildiğin ya da bu uğurda çalışmak istemediğin için kendin kazanmak yerine kıskandığın kişinin kaybetmesini sağlama arzusuyla dolup taşarsın. Kıskandığını kabul edersen sende de olması için yola devam edersin.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR