Kıyafet Rengi Ve Kombin Seçimleri Ruh Halinizi Yansıtıyor!


Kıyafet rengi ve kombin seçimleri

Tercih ettiğiniz kıyafet rengi ve kombin seçimleri aslında o anki ruh halimiz ve gün boyunca karşımızdakilere yansıtacağımız enerji hakkında sinyal veriyor. Yapılan araştırmalar da renkli giyinmenin, insan duyularını yönlendirdiğini ve üzerimizde yarattığı pozitif etkiyi kanıtlıyor. Peki kıyafetlerinizi kombinlerken nelere dikkat etmelisiniz?

Kıyafet rengi ve kombin seçimleri hangi ruh halini yansıtıyor?

Bu konuda henüz kararsız olanlar içinse öncelikle renklerin ne şekilde gruplandığına ve birlikte nasıl kullanılabileceğine bir göz atalım.
Psikolojik etkilerine göre renkler, sıcak ve soğuk renkler olarak iki gruba ayrılırlar.

Sıcak renkler; ateşi ve sıcaklığı anımsatan kırmızı, sarı ve turuncudur. Soğuk renkler ise, ruhsal etkisi huzur ve durgunluk olan yeşil, mavi ve mordur.

  • Soğuk renkler, düzen, ağrılık, sorumluluk hissi verirler. Yoğun olarak kullanıldıklarında ise kasvetli, hüzünlü,ağırkanlı ve hatta depresif bir ruh hali yaratırlar. Sıcak renkler de tam aksine kolay fark edilir, dışa dönük ve göz alıcı olduklarından bakan kişide yakınlık hissi uyandırırlar.
  • Öyleyse canlı tonları üst bedende kullanmak yüzünüzü aydınlatarak daha enerjik görünmenizi sağlar.
  • Koyu tonları ise daha çok alt bedende kullanırsanız basen bölgenizin ve bacaklarınızın daha ince görünmesini sağlamış olursunuz.
  • Renkleri içlerindeki ışık tonuna veya yoğunluğuna göre sınıflandırmayı deneyin. Örneğin, soft bir pembe bluzu beyaz veya bej rengi bir pantolonla / etekle kombinlemeyi deneyin. Aynı şekilde bej bir kazakla beyaz pantolon da rafine bir şıklık yaratacaktır.
  • Birkaç rengi bir arada kullanmak isterseniz aksesuarlarınızı hafif tutmanızda fayda var. *Veya tek renk bir elbiseniz varsa renkli takılarla görünümünüze biraz hareket sağlayabilirsiniz.
  • Tek seferde en fazla iki veya üç rengi bir arada kullanmaya özen gösterin böylece kafa karışıklığı yaratmamış olursunuz.
  • Siyah, beyaz ve gri hemen her renge uyum sağlayabildiklerinden rahatça kombinleyebilirsiniz. Ancak kırmızı gibi güçlü bir rengi tek başına, siyahla birlikte veya nötr bir renk olan griyle sakinleştirebilirsiniz.
  • Son olarak size en çok yakışacak tonu bulmak için mağaza içi ışıklarına aldanmak yerine giysiyi mutlaka doğal ışıkta ve ayna karşısında yüzünüze yaklaştırarak bakmayı deneyin.

Gözlerinizdeki ışıltıyı ön plana çıkaran ve sizi aydınlık gösteren renk sizin renginizdir unutmayın!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR