Kızılötesi Fotoğraflar İle Çernobil…


Kızılötesi filtreler, hangi nesneyi çekerseniz çekin fotoğraflar genellikle puslu ve boğuk bir hava oluşturacaktır. Böyle bir durumdan dolayı da bu kasvetli filtre en iyi Çernobil gibi bir yerde kullanılırsa etkileyici bir hal alabilirdi. Fotoğrafçı Vladimir Migutin, nükleer felaket yaşayan kasaba da tam olarak bunu yaptı.

 

Rusya’da Çernobil felaketinin olduğu yıl doğan Vladimir, bundan 5 yıl sonra Rusya’dan ayrılıyor. Çocukluğunun geçtiği yerleri tekrar ziyaret etmek ister ve yola koyulur. Burada nasıl değişiklikler olduğunu ve hala yaşayan var ise bir kaç arkadaşıyla görmük en büyük arzusuydu. Buraya giriş için Belarus’tan bir grup ile görüşmeye başlar.

Bu tarz gezilerin batıl inançlarla dolu olduğunu belirten Vladimir, internetten yaptığı araştırmalarla bunların mantıklı olmadığını gördü. Çernobilde yasak yerler dışında gezilerine devam etti. Radyasyon miktarının öldürücü olduğunu biliyordu ancak yasak bölgeler dışında bir uçaktaki kadar olduğunu belirtiyor.

“Burada yaşadığım duyguyu daha önce hiç tatmadım diyebilirim. En son gezimi Kore’ye yaptığımda bile bu tarz bir his uyanmamıştı. Burası gerçekten harika bir yer!”

 

Kızılötesi ve UV fotoğrafları için kamerasını açan Vladimir’in çektiği fotoğraflar gerçekten büyüleyici…

 

 

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR