Kızlar Toplanın! Vücut Tipinize Göre Nasıl Giyinmeniz Gerektiğini Söylüyoruz!

İnsanların vücut tipine göre giyinmesi hem onları daha şık hem de daha ince gösterebilir. İşte vücut tipine göre giyinmenin yolları…


İnsanların vücut tipine göre giyinmesi hem onları daha şık hem de daha ince gösterebilir. Siz de beğenerek aldığınız kıyafetlerin daha sonra size yakışmadığını düşünüyorsanız, ne kadar uğraşırsanız uğraşın kıyafetlerin pot durmasını engelleyemiyor ve hoş durmadığını düşünüyorsanız vücut tipine göre giyinmiyorsunuz demektir.

Vücut Tipine Göre Giyin

Kıyafet seçimi yaparken beden yapınızı iyi bilmeniz çok önemlidir. Kaç beden giydiğinizle birlikte hangi vücut tipine girdiğinizi bilmeniz gereklidir. Omuz genişliği, bel  kalınlığı ve tabii ki boy uzunluğu gibi farklılıklardan ötürü biz hanımlar aynı bedende olsak bile farklı tiplere sahibiz. Kısacası bir başkasında gördüğünüz ve beğendiğiniz kıyafetin sizde aynı şekilde yakışmasını beklemeyin. Kendinizle barışık olun ve hangi model kıyafetlerin size yakışmadığını ya da olmayacağını itiraf edin. Seçimlerinizi bu doğrultuda yaparsanız şıklığınızın en temel kuralına uymuş olursunuz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu iseniz vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek için düşük belli pantolonları, bacaklarınızı uzun göstermek için ise düz inen yüksek belli pantolonları tercih ediniz. Düşük belli pantolonları tercih etmeniz dâhilinde üzerine payetli ya da saçaklı gömlek kullanmalısınız. Kalça hizasında ceketler giyerseniz daha hoş duracaktır. Kontrast yapmak istiyorsanız elbise üzerine Jean gibi kumaş türü kontrastları yapmalısınız. Dize kadar ya da baldırların ortasına kadar gelen düz kesim elbiseler sizin için daha uygundur.

Boynunuz kısa ise boynunuzu açıp uzun gösterecek v yakalı bluzlar veya elbiseler kullanabilirsiniz. Boynunuz kısa değilse herhangi bir seçimi yapmanızda sakınca yoktur. Omuzlarınız yuvarlaksa askılı giysiler, kareyse kolsuz kıyafetler giymeniz idealdir.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu iseniz krep gibi dökümlü kumaşlardan pantolon, tek renk ve koyu tonlarda tunik, asla vücuda yapışmayan etek ve elbiseler kullanmalısınız çünkü dar etekler ve elbiseler kilonuzu belli eder.

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Geniş kalçalıysanız taytları asla tercih etmeyin. Koyu ve tek renk, düz kesim pantolonlar sizin için idealdir. Eğer vücudunuzun üst kısmı dar, kalçanız geniş ise dikkati üst kısma vermelisiniz. Dudak ve göz makyajı, aksesuarlar ve karışık renkteki üst giysileri ile dikkati üst kısma çekebilirsiniz. Elbise ve etekte bel altı olup bele fazla oturmayan diz altı düz kesimler sizin için en uygun tercihtir.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı