Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri İçin Kitap Yarışması Düzenlendi!


Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü yurtlarda kalan öğrenciler için bir yarışma hazırladı. Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması için gerçekleştirilen projeyle bin 595 öğrenci katıldı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kocaeli İl Müdürlüğü, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması için yeni bir proje hazırladı.

Kocaeli’de, KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencilerinin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek ve kültürel birikimlerini zenginleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Okudukça Güzelleşecek Dünya” projesi için bin 595 öğrenci başvurdu.

Proje içerisinde İhsan Oktay Anar’ın “Puslu Kıtalar Atlası”, Cengiz Aymatov’un “Gün Olur Asra Bedel” ile Ali Himmet Berki Osman Keskinoğlu’nın “Hz. Muhammed ve Hayatı” kitapları bulunuyor. Projeye katılan öğrenciler bu kitaplardan birini okuyarak 5 Mayıs’ta gerçekleştirilecek sınava girecek. Sınavda dereceye giren öğrencilere, 12 Mayıs’ta gerçekleşecek Kocaeli Kitap Fuarı’nda çeşitli ödüller verilecek.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürü Nedim Aslan, yurtlarında kalan öğrencilerin tüm gelişimlerine katkıda bulunduklarını söyledi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Aslan, projede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de katkısının olduğundan bahsetti.. Yurtlarda gruplar halinde kitap okuma atölyeleri oluşturulduğunu söyleyen Nedim Aslan,amaçlarının kitap ile insan arasındaki mesafeyi kısaltmak olduğunu dile getirdi.

Aslan, proje için yapılan çalışmalar sonucunda Kocaeli’ndeki yurtlardan bin 595 öğrencinin yarışmaya kayıt yaptırdığını söyleyerek, ilk yıl için belirlenen kategorilerin edebiyat ve değerler olduğunu belirtti.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı