Kolayı içmek dışında nerelerde kullanabiliriz? Çok şaşıracaksınız!


Kolanın ne kadar sağlıksız bir içecek olduğunu bilsek de doğrusu bir bağımlılık söz konusu, çoğumuz bayılıyoruz. Havalar sıcakken bir de adeta ihtiyaç duyuyoruz. 

Kolanın hiç de masum bir içecek olmadığı bu içerikte anlatacağımız “faydalardan” belli.  “Kolayı içmek yerine neler yapabiliriz?” sorusunu cevaplayalım.

1. Kolanın içerisinde fosforik asit bulunmakta. Saçlarınıza parlaklık ve hafiflik kazandırmak için kolayı kullanabilirsiniz.

2. Diyelim ki saçınıza sakız yapıştı, sakın kesmeyin! Sakızın yapıştığı yerlere kolayı dökerseniz 10 dakika içinde saçınıza hiç zarar vermeden sakızı çıkardığını göreceksiniz.

3. Saçlarınızı boyadınız ama hiç doğal durmadı mı? Merak etmeyin, kolayı içmek yerine saçınızı yıkayın. Kolanın içerğindeki sitrik asit sayesinde saçlarınızdaki doğal durmayan parlaklık azalacaktır.

4. Sivrisinek ya da bazı böceklerin vücudunuzda ısırdığı yerler kaşınıyor mu? Bu yaraların üzerine bir bez yardımı ile kola sürün, hem acı hem kaşıntı azalacaktır.

5. Kolanın içerisindeki fosforik asit sayesinde aynı zamanda iyi bir kireç çözücü! Tuvalet temizliği için kullanabilirsiniz.

6. Aynı zamanda kola iyi bir yağ çözücüdür; yağlı mutfak gereçlerini kolada bekletirseniz yağların aktığını göreceksiniz.

7. Kola inatçı paslarla başa çıkmada birebir etki gösterir! Bu nedenle paslanmış cıvataları gevşetmek, metal eşyaları temizlemek ve pasın yarattığı diğer problemleri çözmek için kola kullanılabilir.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı