Köpeğini Sürükleyen Adama İlginç ve “Vay Be” Dedirten Ceza


Geçtiğimiz dönemde karşımıza çıkan ve hemen hemen hepimizi gereken bir olay. Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşayan bir vatandaj, köpeğini arabasının arkasına bağlayarak sürüklemişti.

 

Bu durumu gören sürücüler de görüntüyü kaydetmişti ve Ramazan D.’nin yapmış olduğu bu eziyeti ülke gündemine duyurmuştu.

Mahkeme Öyle Bir Ceza Verdi Ki 

Yapılan çalışmalardan ve soruşturmalardan sonra Ramazan D.’nin yargılandığı davada son noktalara gelindi. Mahkeme, 2 yıl hapis cezasına çarptırılan Ramazan D.’nin cezasını erteledi. Tabi belirli bir koşul var. Bir yıl motorlu araç kullanmama cezası ve 6 ay süreyle barınakta çalışması koşuluyla.

Sosyal Medyanın Gündemine Oturan  Olay

26 Temmuz’da, Fethiye-Antalya kara yolunda bir köpeği arabasının arkasına bağlayarak sürükleyen Ramazan D., trafikteki bir sürücü tarafından fark edilmiş ve çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. Gelen şikayetler üzerine gözaltına alınan Ramazan D., para cezası ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Süren davada karar ise bugün açıklandı.

 

DHA’nın aktardığı bilgiye göre, ‘trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak’ suçundan hakkında dava açılan Ramazan D. için görülen karar duruşmasında 2 yıl hapis cezası verildi. Ceza, Ramazan D.’nin bir yıl motorlu taşıt kullanmama ve Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’nde altı ay süreyle çalışması koşuluyla ertelendi.

Aslan İse Zabıta Olarak Çalışmalarını Sürdürüyor

 

Köpeğe verilen ceza için sosyal medyada pek çok konu konuşuldu. İnsanlar farklı yorumlarda bulundu. Durumu iyiye yoranlar var iken, aynı zamanda tehlikeli bulanlar da oldu.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR