Köpeğini Sürükleyen Adama İlginç ve “Vay Be” Dedirten Ceza


Geçtiğimiz dönemde karşımıza çıkan ve hemen hemen hepimizi gereken bir olay. Muğla’nın Seydikemer ilçesinde yaşayan bir vatandaj, köpeğini arabasının arkasına bağlayarak sürüklemişti.

 

Bu durumu gören sürücüler de görüntüyü kaydetmişti ve Ramazan D.’nin yapmış olduğu bu eziyeti ülke gündemine duyurmuştu.

Mahkeme Öyle Bir Ceza Verdi Ki 

Yapılan çalışmalardan ve soruşturmalardan sonra Ramazan D.’nin yargılandığı davada son noktalara gelindi. Mahkeme, 2 yıl hapis cezasına çarptırılan Ramazan D.’nin cezasını erteledi. Tabi belirli bir koşul var. Bir yıl motorlu araç kullanmama cezası ve 6 ay süreyle barınakta çalışması koşuluyla.

Sosyal Medyanın Gündemine Oturan  Olay

26 Temmuz’da, Fethiye-Antalya kara yolunda bir köpeği arabasının arkasına bağlayarak sürükleyen Ramazan D., trafikteki bir sürücü tarafından fark edilmiş ve çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşılmıştı. Gelen şikayetler üzerine gözaltına alınan Ramazan D., para cezası ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Süren davada karar ise bugün açıklandı.

 

DHA’nın aktardığı bilgiye göre, ‘trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak’ suçundan hakkında dava açılan Ramazan D. için görülen karar duruşmasında 2 yıl hapis cezası verildi. Ceza, Ramazan D.’nin bir yıl motorlu taşıt kullanmama ve Fethiye Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi’nde altı ay süreyle çalışması koşuluyla ertelendi.

Aslan İse Zabıta Olarak Çalışmalarını Sürdürüyor

 

Köpeğe verilen ceza için sosyal medyada pek çok konu konuşuldu. İnsanlar farklı yorumlarda bulundu. Durumu iyiye yoranlar var iken, aynı zamanda tehlikeli bulanlar da oldu.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı