Köpekler Neden Televizyon İzlemeyi Sever?


Eğer ki evinizde beslediğiniz bir köpeğiniz varsa sizinle birlikte televizyon izlediğini, bilgisayar ekranınızı izlediğini ve telefonunuza baktığını pek çok kez fark etmişsinizdir. Peki köpekler neden televizyon izlemeyi sever? Bilim insanları yapılan araştırmalar sonucunda köpeklerin neden ekranlara ilgi duyduğunu açıkladı. 

Yapılan araştırmalara göre köpeklerin bir ekranı izlemelerinin tek sebebinin görüntüler olmadığı ortaya çıktı. Sesler de en az görüntüler kadar belirleyici oluyor ve köpekler bazı sesleri duymaktan daha çok hoşlanıyor. Köpeklerin izlediği görüntüler noktasına gelindiğinde ise seslere benzer şekilde tercihlerinin olduğu bilim insanları tarafından yürütülen araştırmalarda ortaya çıktı. Söz konusu köpeklerin görüntü tercihlerinden ise keyif alıp alınmadığı ise henüz bilinmiyor.

Bilim insanları yürüttükleri araştırmalarda aynı anda 3 farklı ekranı köpeklere izletmeye çalıştıklarını ancak köpeklerin ne izleyeceklerine karar veremediklerini tespit etti. Bilim insanları ayrıca köpeklerin televizyon izleme alışkanlıklarının sahiplerine göre de farklılık gösterdiğini belirledi. Sahibinin eğlenerek izlediği bir görüntünün köpekleri daha mutlu ettiği ve onlar için daha cazip bir izleme olduğu da araştırma sonucunda ortaya çıktı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı