Kötülüğü temsil eden ama sempatimizi kazanmış 8 çizgi film karakteri


Genellikle çizgi film karakterleri iyiler ve kötüler diye ayrılır. Ama bazı kötüler öyle tatlı karakterize edilir ki, biz de kendimizi kötüleri desteklerken buluveririz. İşte, çocukluğumuzdan beri sempatimizi kazanan ve davasında yanında olduğumuz kötüler!

1. Tom

Çizgi filmlerde kötülük dediğimizde aklımıza ilk gelen karakterlerden biri huysuz kedi Tom’dur. Her ne kadar kötülüğün simgesi olsa da hepimizin sempatisini kazanan Tom, Jerry’nin peşinde koşa koşa hayatını heba etmiştir.

2. Kabasakal

Amacı diğer kötülerden tamamen farklı olan Kabasakal, aşkının peşine düşmüş ancak her seferinde Temel Reis ve Safinaz aşkına yenik düşmüştür.

3. Yosemite Sam

Onun da tek amacı Bugs Bunny’yi yakalamak olsa da zihinlerimizde hep kaybeden olarak kalmıştır.

4. Coyote

Yaratıcılıkta çığır açan yöntemleriyle Road Runner’ın peşine düşen Coyote, hiçbir zaman başarılı olmasa da izleyiciyi yanına almayı başarmıştır.

5. Gargamel

Şirinlerin baş düşmanı gargamel, yaramaz ama şapşal kedisi Azman ile şirinlerin peşine düşüp onları yakalamaya çalışır. Hiçbir tuzak, büyü, plan şirinleri yakalamak için işe yaramasa da Gargamel’i ekmeğinin peşinde koşan sevimli kötü olarak hatırlamaktayız.

6. Azman

Gargamel’in planlarının başarısızlıkla sonuçlanmasının en büyük sebebi olan bu aptal kedi pek sempatik olmasa da listemizde yerini aldı.

7. Sylvester

Yemeği biricik Tweety’ye diğer kötüler gibi değil, dostça yaklaşarak kaleyi içten fethetmeye çalışan bir azimli kedidir.

8. Roket Takımı

Pokemon’da Ash’in bir numaralı düşmanı olan Roket Takımı Jessy, James ve Miyav’dan oluşan bir diğer aptal kötüler grubudur. Her şeyi yüzlerine gözlerine bulaştıran bu tatlış takımımız her bölümün sonunda gökyüzünde bir yıldız olup ortadan kaybolurlar.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR