Kova Burcu Aşk Hayatı İçinde Hangi Burçlarla Uyumludur?


kova burcu aşk hayatı

Bilindiği üzere ilişkilerde burçların etkisi çok büyüktür. Her burcun kendine has özelliği diğer burçlarla uyumunu etkiler. Bu yazımızda kova burcu aşk hayatı içinde hangi burçlarla uyumlu hangileriyle uyumsuz ondan bahsedeceğiz.Özgürlük düşkünü Kova insanı, pek fazla burçla anlaşamıyor. Terazi ile dört dörtlük bir ilişki kuran Kovalar’ın, Akrep, Oğlak ve Balık’la aşk konusunda yıldızı barışmıyor.

Kova burcu aşk hayatı içinde kimlerle neden uyuşur ya da uyuşmaz? İşte cevabı…

KOVA-KOÇ

Ortak konuları fazla 
Çekici, cana yakın ve sevimli Koçlar, Kova’nın her zaman ilgisini çeker. Ortak konuları bir hayli fazladır. Yalnız; bu beraberlikte Koç, Kova’ya göre daha kıskanç ve sahiplenicidir. Özgürlüğüne düşkün Kova bu durumdan rahatsız olsa da, kızgınlığını dengeleyip, ilişkisini her anlamda yürütür.

KOVA-BOĞA

Bir araya gelemezler 
Kova’nın değişikliklere olan merakı, tutucu Boğalar’a ters gelebilir. Kovalar’ın yaşamda her zaman aradıkları güven sığınaklarını, Boğa onlara güçlü bir şekilde hissettirir. Yaşamı komik yönünden alan Kova ile hayatı ciddiye alan Boğa’nın bir arada olması öylesine güçtür ki, bir gün ansızın yollarını ayırırlar.

KOVA-İKİZLER

Sabretmek gerek 
Cin gibi zeki olan İkizler’in, en az kendisi kadar farklı biriyle karşılaşması başlı başına olaydır. Bu beraberlikte, geçmişte yaşadıklarını silerler ve sadece kendilerini yaşarlar. Zaman içinde sürtüşmeleri de olabilir. Yapacakları tek şey sabırla beklemektir.

KOVA-YENGEÇ

Kısa ömürlü olur
“Duygu yüklü, içine kapanık bir Yengeç; Kova’nın yanında ne yapar” diye düşünebilirsiniz. Öyle ya! Biri ille de ‘özgürlük’ derken, diğeri kısıtlı ve kuşatılmış yaşama ‘hayır’ demez. Bu beraberlik uzun ömürlü bir ilişki olmasa da, yaşandığı sürece her ikisi de mutludur.

KOVA-ASLAN

Çekişmeli bir ilişki 
İşte, birbirlerine zıt iki kişi. Kova burcu aşk hayatı içinde Aslan burcu ile çok zıtlıklar yaşayabilir. Yönetmeyi seven Aslan; Kova’nın çekiciliğine kapıldığı anda, onu elde etmenin yollarını arar. Gizemli ve özgürlükçü bir insanla belki de hiç karşılaşmamıştı. Kova’nın sesiz inadı vardır. Aslan ne yaparsa yapsın, Kova’nın gözüne girmenin çok güç olacağının farkına varacaktır.

KOVA-BAŞAK

Birlikte çok eğlenirler 
Neşeli, canlı ve yeniliklere düşkün bir Kova için, Başak oldukça titizdir. Kovalar’ın genellikle, bulundukları yer ve zamandan daha ötelerde bir yerlerdeki gizemli görünüşleri de, Başaklar’ı etkiler. Birlikte çok eğlenirler. Hareketli Kova’ların bu ilişkiden bıkmaları nedeniyle beraberlikleri bitebilir.

  Şubat Ayında Doğanların 8 Muhteşem Özelliği

KOVA-TERAZİ

İdeal bir çift olurlar 
Kova’nın kendine özgü çılgınlıkları, Terazi’nin müthiş ilgisini çeker ve ideal bir çift oluştururlar. Çekici ve cana yakın Terazi’nin zarafeti dillere destandır. Duygu ve romantizm yaşamının büyük bir bölümünü kaplar. Sevdiği zaman tam anlamıyla bağlanan ve Terazi, Kova’ya en iyi eşlik edecek kişidir.

KOVA-AKREP

Birbirlerinin tam tersi 
Hava grubunun yeniliklere ve değişikliklere düşkün insanı olan Kova, Akrep’in zıttıdır. Ne kadar iyi niyetli davransalar da, sürekli birbirlerine aykırı düşerler. Maddi konularda biraz da Akrep’in baskınlığı yüzünden oluşturdukları ortak paydalar, onların ilişkilerini güçlendirir. Sabrederlerse bir şeyler olabilir.

KOVA-YAY

Eğlenceli ama zorlu 
Her yönüyle eğlenceli bir beraberlik gibi görünse de, olay o kadar basit değildir. Parasal konulara pek değer vermeyen Yaylar, Kovalar’ın maddeci yönlerini gördükçe bir adım geriye çekilirler. Fakat güçlü mantıkları ile bu beraberliği sürdürürler.

KOVA-OĞLAK

Ortak nokta yok 
Analiz edilmesi zor bir beraberlik. Oğlak; konu ne olursa olsun, Kova’nın daha gayretli ve ciddi olmasını isterken, Kova onu anlamakta güçlük çeker. İlişki için desteğe ihtiyacı olan Oğlak, bu ilgiyi Kova’dan bir türlü göremez. Gelecek vadetmeyen bir beraberlik.

KOVA-KOVA

Rüzgardaki mum gibi 
Kova burcu aşk hayatı içinde kendisinin aynısı olan bir başka Kova burcuyla anlaşabilir. Neşe, hareket, akılcılık ve yenilik; ne isterseniz bu beraberlikte vardır. Fevri davranışlarla, sık sık birbirlerine düşerler. Fakat, olayların komik yönlerin görerek canlarını sıkmazlar. Birbirlerine hesap vermekten hoşlanmayan bu çiftin ilişkisi rüzgarda kalan bir mum gibidir. Uzun ömürlü bir aşk yaşanabilir.

KOVA-BALIK

Zaman içinde bitecek 
Balık’ın yaratıcılığı, Kova’ya ilginç gelebilir. Fakat bu ilgi sürekli olamaz. Kesintisiz bir arayış içinde olan Kovalar’ın bu hallerine, Balıklar anlam veremez. Kuşkucu Kovalar’ı tatmin etmek kolay olmadığı için, sürekli inişler-çıkışlar yaşayan bu beraberlik, uzun dönemde kendini yok etmeye mahkumdur.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR