KPSS İle Sözleşmeli Personel Alımı Yapan Devlet Kurumları


Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda bazı devlet kurumları sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını açıkladı.

İlanda yazılanlara göre adayların açık olan kadrolara göre farklı eğitim dalları ve seviyelerinden mezun olmaları gerekiyor. Sözleşmeli personel alımı yapacak kurumların en temel şartı adayların KPSS’den en az 60 puan alması.

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLARI

Sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını açıklayan devlet kurumları…

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanda sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak devlet kurumları, Gaziantep Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Jandarma Genel Komutanlığı, Kırıkkala Üniversitesi, Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhuriyet Üniversitesi, Orman Genel müdürlüğü, İzmir kalkınma ajansı, Mersin üniversitesi, İnönü üniversitesi, Adnan menderes üniversitesi, Bozok Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Uşak İl özel idaresi, Ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezi başkanlığı, Sahil güvenlik komutanlığı, Gaziantep üniversitesi olarak açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları ise;

Adayların, Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları sağlaması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum olmaması, Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olması ya da muaf olması, Görevini yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, Arşiv Soruşturması sonucunun olumlu olması, kurumun belirlediği yaş aralığında olması, gereklidir.

Adaylardan istenilen özel başvuru şartları ise adayların kurumların istediği eğitim seviyesinden mezun olması, en az lise mezunu olması ve KPSS’den en az 60 puan almıs olmaları gerekiyor.

Kurumdan kuruma değişmekle birlikte bazı kurumlar sertifika, belgeler ve ehliyet gibi şartlar da istiyor.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı