KPSS Lisans Soruları ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak?


kpss lisans soruları ve cevapları

Memur adayları bugün zorlu bir dönemeçten geçerek KPSS Lisans sınavına girdiler. Sınava giren adaylar ve adayların aileleri KPSS Lisans soruları ve cevapları yayınlanacak mı gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışıyor.

KPSS Lisans soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Memur adayları bugün zorlu bir dönemeçten geçerek KPSS Lisans sınavına girdiler. Sınava giren adaylar ve adayların aileleri KPSS Lisans 2018 soruları ve cevapları yayınlanacak mı gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışıyor.

KPSS Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları bugün saat 10:15 itibari ile başladı. Memur olma umudu ile dolup taşan ve  uzun bir süredir hazırlıklarını sürdüren binlerce memur adayı bu sabah sınav için yollara koyularak KPSS sınav giriş belgelerinde yer alan sınav binalarını yolunu tuttu. Kamu Personel Seçme Sınavının hemen ardından gözler ÖSYM’ye çevrilecek ve KPSS Lisan 2018 sınav soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabını bekleyecek.  2018 KPSS soru ve cevapları en çok araştırılan konulardan bir tanesi olacak.

KPSS Lisans Sınav Soruları ve Cevapları Ne Zaman Yayımlanacak?

Binlerce kişinin heyecanla beklediği gün geldi, çattı. Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları başladı. Sınavın ardından gözler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yapılacak olan duyuruya çevrilecek. 2018 KPSS soru ve cevapları yayınlandığı an unimetre.com adresinden öğrenebilirsiniz.

KPSS 2018 Lisans Sınavında Çıkmış Sorulardan Bazıları şöyle;

Atatürk barış ödülünü almış tarihçi kimdir? Bernard Lewis kimdir? 2018 KPSS sorusu…

KPSS’de ilk oturum sona erdi. Sınava giren adaylar KPSS 2018 soruları ve cevapları merak ediyor. Cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de “Atatürk barış ödülünü alan tarihçi kimdir?” oldu. Bernard Lewis kimdir? İşte, KPSS sorusunun cevabı…

KPSS 2018 soru ve cevapları ortaya çıkmaya başladı. “Mayıs ayında hayatını kaybeden Ortadoğu uzmanı ünlü tarihçi kimdir?” oldu. KPSS soruları arasında cevabı en çok merak edilenlerin başında yer alıyor sorusunu cevabı; Bernard Lewis idi. Bernard Lewis, 1998 yılında Atatüɾk Uluslaɾaɾası Baɾış Ödülü’ne layık göɾüldü.

  Kamu Kurumu KPSS Şartsız Gişe Memuru ve Karşılama Personeli Alacak!

BERNARD LEWİS KİMDİR?

Lewis, Eɾmenileɾin bağımsızlık haɾeketleɾinin diğeɾ azınlıklaɾın bağımsızlık haɾeketleɾiyle kaɾşılaştıɾıldığında Osmanli devleti iςin en ciddi tehdit olduğunu bildiɾiyoɾ. Lewis’e göɾe, Tüɾkleɾ, fethettikleɾi Sıɾp, Bulgaɾ, Aɾnavut ve Rum ülkeleɾinden isteksiz de olsa vazgeçebiliyoɾlaɾdı çünkü sonuçta uzak olan illeɾden vazgeςiyoɾlaɾdı ve devletin sınıɾlaɾını “kendi evleɾine” yaklaştıɾıyoɾlaɾdı. Eɾmenileɾ ise, Tüɾkleɾin anavatanlaɾının üzeɾinde yaşıyoɾlaɾdı. Bu topɾaklaɾdan vazgeçmek, devleti küçültmek ile değil, devletin paɾçalanması ile eşanlamlıydı.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR