KPSS Yerine Hayvancılığı Seçti: Şehirden Köye Göç Etti


Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde yaşayan bu arkadaşımız, oldukça keyifli bir şey yapmış doğrusu. Cumhuriyet Üniversitesi maliye bölümünden 2016 yılında mezun olduktan sonra, okuduğu bölümle ilgili bir yerde çalışmak yerine alternatif bir hayalin peşinden gitmiş. Buyurun hep birlikte konuyu inceleyelim.

Kayserili Bircan, ailesini de ikna etti ve memleketi Yahyalı’nın köyüne göç ederek hayvancılık yapmaya başladı diyebiliriz.

Hayvancılıkla zaten öncesinde de ilgili olan arkadaşımız, az sayıyla hayvancılığa başlamış. Sonra durumlar değişince işleri biraz daha büyütmek istemiş.

300 koyun projesinden faydalandı

300 koyun projesi ile işlerine biraz daha büyüme katan Bircan, bu konuda kendini geliştirmek istiyor ve ekliyor.

 

“Bundan sonra elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Devletime nasıl katkı verebilirsem katkı yapacağım. Üniversiteyi bitirince ‘Ticaret olarak ne yapabilirim?’ diye düşünmeye başlamıştım. Aslında bu ata mesleğimiz. Ailem önceden de hayvancılık yapıyordu, bazı sebeplerden dolayı bırakmamız gerekmişti. İmkanlar el verince ben bu işi yeniden yapmak istedim. Benim yaşıtım olan insanlar boş bir bölüm okumak yerine kendi işlerini kurmaya çalışsınlar. Ailem beni destekledi, yoksa bu işe cesaret edemezdim. KPSS var, işe girmek zor, bu nedenle insanlar artık tarıma, hayvancılığa yöneliyor. Herkes üniversite okuyacak diye bir şey yok. Sabah, akşam hayvanların su ve yemlerini veriyoruz. Güzel havalarda otlatıyorum.”

Farklı tarzından dolayı pek çok kişinin başta şaşırdığını söyleyen Bircan, hayvancılık yaptığına insanların da şaşırdığını dile getiriyor. Ayrıca maddi imkanı olan arkadaşlarımız için de doğada hayvancılıkla uğraşmasını öneriyor. Sizin bu duruma tepkiniz nedir? Neler düşünüyorsunuz?Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı