KPSS’ye Merada Hazırlanıyor!


Muş merkeze bağlı Karabey köyünde yaşayan, çobanlık yaparak hayatını geçiren Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu Zeki Demir öğretmen olabilmek için KPSS’ye hazırlanıyor.

Geçen sene KPSS’ye girerek şansını deneyen Zeki, istediği puanı alamayınca sınava tekrardan hazırlanmaya karar verdi.

Bir yandan çobanlık yaparak hayatını kazanan Zeki bir yandan da hayallerini gerçekleştirmek için sınava çalışıyor. Zeki, okulu bitirdikten sonra ailesine destek olmak ve sınavlara daha iyi hazırlanmak için köyüne döndüğünü belirtti.

Koyunları otlatırken, ders çalıştığını söyleyen Zeki, her fırsatta ders çalıştığını belirterek, çobanlık yaparak kardeşlerini okuttuğunu da söyledi. Çobanlık mesleği ne kadar zor olsa bile çalışmak zorunda olduğunu ekledi.

Zeki, koyunlar sürekli hareket halindeyken ders çalışmanın zor olduğunu belirterek her fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Öğretmenlik yapmak isteyen ve bir an önce öğrencilerine ders vermek için heyecanlanan Demir, koyunları meraya götürürken yanında kitaplarını da götürdüğünü, sabah erken saatlerden akşama kadar her fırsatta ders çalıştığını dile getirdi. Hayali öğretmenlik yapmak olan Zeki, dinlenme saatlerinde bile ders çalıştığını belirterek, kardeşlerinin eğitimlerine daha fazla destek olmak için öğretmenliğe başlaması gerektiğini söyleyerek, formasyonu bu sebeple aldığını ekledi.

Zeki Demir’in köyden arkadaşı Ziya Güngör ise Zeki’nin elinden kitabın hiç düşmediğini söyledi. Ziya, gün boyu ayakta olduklarını ve yapmur, güneş dinlemeden çalıştıklarını söylerken çok yorulduklarını dile getirdi. Zeki için ise örnek birisi olduğunu ve dinlenme saatlerinde bile ders çalıştığını belirtti. Zeki’nin arkadaşları onu azminden dolayı takdir ettiklerini belirtti.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR