Kullanım Amacını Öğrendiğinizde “Yok Artık!” Diyeceğiniz 9 Bilgi

Her gün kullandığımız şeylerin muhtemelen hiç fark etmediğimiz özellikleri var. Bazı şeyler sadece görünüş amaçlı değildir. Hayattaki pek çok küçük şeyin arkasında, aslında yaşamımızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek yararlı ipuçları gizlidir. İşte, kullanım amacını bilmediğiniz bazı şeyler..


Her gün kullandığımız şeylerin muhtemelen hiç fark etmediğimiz özellikleri var. Bazı şeyler sadece görünüş amaçlı değildir. Hayattaki pek çok küçük şeyin arkasında, aslında yaşamımızı kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek yararlı ipuçları gizlidir. İşte, kullanım amacını bilmediğiniz bazı şeyler..

Bira şişelerinin uzun boyunlara sahip olmasının bir sebebi var. Bir kişinin eli doğal olarak ısı taşır, bir bira şişesine dokunduğunuzda, ısı şişeye aktarılır. Bira şişelerinin boyun kısmını uzundur, bu sayede içecek daha uzun süre soğuk kalabilir.

Hiç tükenmez kalem kapaklarının üstündeki deliklerin sebebini merak ettiniz mi? Birçok insan, deliğin kalemin kurumasını engellemek için olduğunu düşünür, ancak aslında daha ciddi bir tedbir için vardır. Delik, özellikle küçük çocukların boğulma riskini azaltmak içindir. Birisi kapağı yutacak olursa, delik, hava yolunun açık kalmasını sağlar.

Benzin göstergesinin yanındaki küçük okları hiç fark etmemiş olabilirsiniz, ancak daha önce bilmediğiniz bir aracı sürdüğünüzde bu bilgiyi öğrendinize sevineceksiniz. Ok, benzin deposunun, aracın hangi tarafında olduğunu gösterir, bu da sizi, aracı yanlış tarafa çekmekten kurtaracaktır.

Bir klavyeye aşina olan herkes, "F" ve "J" tuşlarının hemen altında küçük çizgiler olduğunu bilecektir. Bu tuşların altındaki çizgilerin her klavyede bulunmasının bir nedeni vardır. 10 parmakla yazma işleminde, bunlar, işaret parmağınızın yerleştirildiği ana tuşlardır. Çizgiler, yazan kişinin tuşlara bakmadan yazmasına kolaylık sağlar.

Bu şekiller, her Apple güç kablosunda bir sebepten ötürü vardır. Çoğumuz kablolarımızı sarmakla uğraşmayız, kanatlar kabloyu etrafına sarmak için ekstra bir bölüm verir ve hatta tam olarak sabitlemek için de bir kelepçe içerir. Zaman alıcı, elbette, ama muhtemelen şarj cihazınızın ömrünü uzatır.

IPhone kamerasının yanındaki küçük delik ne işe yarar? Kameranın yanındaki küçük delik birçok iPhone kullanıcısını şaşırtabilir, ancak bu bir mikrofondan başka bir şey değildir. Arka kamerayı kullanırken ses yakalamak içindir.

Bazı diş macunu tüpü kapaklarında, çoğu insanın görmezden geldiği küçük çıkıntılar vardır. Bu küçük çıkıntılar, folyoyu delmenizi ve macunu kullanmaya başlamanızı sağlar.

Tel tokaların zikzak benzeri bir şekle sahip olmasının bir sebebi vardır. Bu ayrıntı, saç tokasının saçı daha iyi tutmasına yardımcı olur, bu da, bu kısmın kafa derisine doğru bakması gerektiği anlamına gelir.

Alüminyum folyo kutularının uçlarındaki küçük tırnakların farkındasınızdır, hatta kazayla delmiş bile olabilirsiniz. Bu tırnaklar, aslında, bir parça almayı denediğiniz her seferinde rulonun kaymayacak şekilde durmasını sağlamaya yardımcı olur.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı