Kuşadası’nda Trafik Sorununa Enteresan Çözüm


Kuşadası’nda vatandaşların bisiklet kullanmalarını arttırmak ve trafik problemine bir çözüm yaratmak amacıyla Şoförler Odası halka kask dağıttı.

Emniyet Müdürlüğü’nün destek çıkmasıyla Aydın’ın Kuşadası ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası bisiklet kullanımına teşvik ve trafik problemine çözüm yaratmak amacıyla Camikebir Mahallesi Kaya Şavkay Meydanı’nda 200 kask dağıttı. Projenin amacı şehir esnafına bisikleti sevdirmek ve kullanımını arttırmak.

Ş. O. Başkanı Hüsnü Öten, Camikebir Mahallesi Kaya Şavkay Meydanı’nda kask dağıtımı esnasında birkaç şey söyledi. Açıklamalarına göre; esnafın dükkanlarına gelirken araç yerine bisiklet kullanmalarını teşvik edeceklerini düşünerek bu proje gündeme gelmiş. Emniyet Müdürlüğü’de projeye destek vermiş. Şehirde 3 bulvar bulunmakta ve bu 3 bulvar üzerinde 1000’e yakın esnaf var. Yani bu bir bakıma 1000 araba demek. Bununla birlikte bir de çalışanları hesaba katarsak ve bunların da arabası olursa bu sayı epey bir artıyor.

Projeyi gayet güzel bulduk, keşke tüm şehirlerimizde bisiklet kullanımı yaygınlaşsa. Bi Amsterdam olmayı beklemiyoruz elbette ama en azından şu trafik sorunları azalsa. Neyse, dileiğimiz bu tür projelerin ülke genelinde yaygınlaşması.

Bisikletin Sağlık Açısından Önemi

Konu açılmışken de belirtmek istediğim birkaç şey var. Bisiklet kullanımı birçok hastalıktan bizi koruduğunu biliyor muydunuz? Hatta yapılan araştırmalara göre ömrü uzatıyor. Her şey bir yana ruh sağlığı için çok önemli. Ayrıca bisiklet sporu her yaşta yapılacak bir spor. Bu nedenle küçük yaşlarda çocuklarımızı bisikletle tanıştırmamızda oldukça fayda var. Hem onların kendi sağlığı için, hem de bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak için.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR