KYK Borçlarına Af ya da İndirim Olacak Mı?


Milyonlarca öğrencinin merak ettiği sorulardan birisi olan KYK borçlarına af ya da indirim olacak mı sorunun cevabını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. İşte KYK borçlarına af ya da indirim olacak mı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği cevap. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan birçok öğrencinin ortak derdi olan “KYK borçlarında af veya indirim söz konusu mu? sorusuna “Bu soruya iki türkü cevap verilir, bir Bay Kemal gibi, Bir Tayyip Erdoğan gibi. Bay Kemal gibi cevap verirsek “Sildim gittim.” De ama benim Erdoğan gibi cevap vermem lazım.” dedi. 

Tayyip Erdoğan, öğrencilere verilen KYK burs ve kredilerinde 82 milyon vatandaşın hakkının olduğunu söyledi ve KYK burslarının avantajlarını sıraladı. 

Erdoğan “Bir defa kredide iş bulduğunuz zaman faiz yok, bu borcunuzu ödemeye başlıyorsunuz, taksitleri de çok çok düşük. Biz geldik, harçları kaldırdık mı? Kaldırdık. Bizden önce vardı ama bu burs olduğu zaman ödeme yok ama kredide ödeme var. Bunu da sigortalı bir işe girdiğin andan itibaren taksitli olarak faizsiz olarak ödüyorsun. Bunu da artık devlete çok görmeyelim ve bu da sizi rahatsız edecek bir ödeme planı değil. ‘Bana devletim okuma imkanı sağladı, ben de okudum, mezun oldum, onun kredisiyle okudum, sonra da paramı sigortalı olduktan sonra taksit taksit ödedim.’ Bunun huzuru içinde hayata atılmak çok da isabetli olur diye düşünüyorum.”

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından KYK borçlarına dair bir indirim ya da af olmayacağı anlaşıldı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı