KYK Borçlarına Af ya da İndirim Olacak Mı?


Milyonlarca öğrencinin merak ettiği sorulardan birisi olan KYK borçlarına af ya da indirim olacak mı sorunun cevabını Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. İşte KYK borçlarına af ya da indirim olacak mı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği cevap. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan birçok öğrencinin ortak derdi olan “KYK borçlarında af veya indirim söz konusu mu? sorusuna “Bu soruya iki türkü cevap verilir, bir Bay Kemal gibi, Bir Tayyip Erdoğan gibi. Bay Kemal gibi cevap verirsek “Sildim gittim.” De ama benim Erdoğan gibi cevap vermem lazım.” dedi. 

Tayyip Erdoğan, öğrencilere verilen KYK burs ve kredilerinde 82 milyon vatandaşın hakkının olduğunu söyledi ve KYK burslarının avantajlarını sıraladı. 

Erdoğan “Bir defa kredide iş bulduğunuz zaman faiz yok, bu borcunuzu ödemeye başlıyorsunuz, taksitleri de çok çok düşük. Biz geldik, harçları kaldırdık mı? Kaldırdık. Bizden önce vardı ama bu burs olduğu zaman ödeme yok ama kredide ödeme var. Bunu da sigortalı bir işe girdiğin andan itibaren taksitli olarak faizsiz olarak ödüyorsun. Bunu da artık devlete çok görmeyelim ve bu da sizi rahatsız edecek bir ödeme planı değil. ‘Bana devletim okuma imkanı sağladı, ben de okudum, mezun oldum, onun kredisiyle okudum, sonra da paramı sigortalı olduktan sonra taksit taksit ödedim.’ Bunun huzuru içinde hayata atılmak çok da isabetli olur diye düşünüyorum.”

Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından KYK borçlarına dair bir indirim ya da af olmayacağı anlaşıldı.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR