KYK Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?


kyk memur alımı sonuçları

KYK kamu personeli alımı başvuruları sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından memur alımına başvuru yapan adaylar sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. KYK memur alımı sonuçları için nefesler tutuldu.

KYK memur alımı sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

Sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar internet üzeirnde araştırmalara başladı. Adaylar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu 1220 adet kamu personeli alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Peki KYK memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK memur alımında kaç kişi mülakata çağrılacak?

Yurt Yönetim Personeli için sözlü sınava katılmaya hak kazandığı tespit edilen adayların, sınav yerleri ve sınav tarihleri 28.05.2018 tarihinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Değerlendirmeler KPSS (B) grubu puan sıralamasıyla yapılacak olup, KPSS (B) grubu puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan aday tercih edilecektir Asıl aday sayısının iki katı kadar yedek aday belirlenecek olup herhangi bir nedenle boşalacak pozisyona puan sıralaması esas alınmak suretiyle yedek adaylardan alım yapılacaktır. Alım sonuçları, yeni bir alım yapılmadığı takdirde  alım sonucunun ilan tarihini takip eden bir yıl süreyle geçerli olacaktır,

  Düşük KPSS Puanı İle Personel Alımı Yapan Kamu Kurumları

Sözlü sınavlar aşağıda belirtildiği şekilde on altı il merkezinde 04.06.2018 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak olup, sınava girmeye hak kazanan adaylar hangi il için başvurmuşlarsa o ilin karşısında yer alan sınav yerinde sınava gireceklerdir;

İLLER SINAV YERİ
1 Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kastamonu, Karabük ANKARA
2 Antalya, Burdur, Isparta ANTALYA
3 Bolu, Bartın, Düzce, Zonguldak, Sakarya BOLU
4 Bursa, Balıkesir, Çanakkale BURSA
5 Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Iğdır ERZURUM
6 Eskişehir, Kütahya ESKİŞEHİR
7 Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Adıyaman GAZİANTEP
8 İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ İSTANBUL
9 İzmir, Aydın, Manisa, Uşak İZMİR
10 Kocaeli, Yalova KOCAELİ
11 Konya, Karaman, Afyonkarahisar KONYA
12 Hatay, Niğde, Osmaniye NİĞDE
13 Samsun, Amasya, Çorum, Sinop, Tokat, Yozgat SAMSUN
14 Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir SİVAS
15 Trabzon, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize TRABZON
16 Van, Hakkâri, Muş, Siirt VAN


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR