Lazım olmasa bile yeni bilgiler öğrenmek neden önemli?


Reed College, Portland, Oregon’da 1973 yılında “Robert Palladino” adlı bir Trappist keşiş tarafından öğretilen en iyi kaligrafi derslerini sundu. Steve’in işlerinde ve sonra da Apple’da büyük bir etkisi oldu. Jobs credited kaligrafi, Reed College’de, yapımında tarih olduğu ortaya çıkan yazı tipleri ve tipografi hakkındaki bilgileri için öğretildi.

 

 

Çünkü iyi öğrenilenler, olayları gerçekleştirmek ve dünyayı değiştirmek için daha iyi bir konumda olanlardır. Öğrenme yaşı yoktur ve hayatta olduğu sürece durmamalıdır. Avantajlar şimdi değil, belki gelecekte çok yönlü olabilir. Steve Jobs’un dediği gibi, dünyayı değiştirebilecek kadar çılgın olmalısın.

 

İşte çılgınlar, uyumsuzlar, isyancılar, sorun yaratıcılar, kare deliklerdeki yuvarlak mandallar… şeyleri farklı görenler kurallara düşkün değiller… Onlardan alıntı yapabilir, onlarla aynı fikirde olmayabilir, yüceltebilir veya kötüleştirebilirsiniz ama onlar, yapamayacağınız tek şey onları görmezden gelmek çünkü şeyleri değiştiriyorlar.

 

İnsan ırkını ileri itiyorlar ve bazıları onları çılgın olanlar gibi görse de, dahi görüyoruz, çünkü düşünecek kadar delice olanlar dünyayı değiştirebileceklerini bilip, yapanlardır.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR