Lazım olmasa bile yeni bilgiler öğrenmek neden önemli?


Reed College, Portland, Oregon’da 1973 yılında “Robert Palladino” adlı bir Trappist keşiş tarafından öğretilen en iyi kaligrafi derslerini sundu. Steve’in işlerinde ve sonra da Apple’da büyük bir etkisi oldu. Jobs credited kaligrafi, Reed College’de, yapımında tarih olduğu ortaya çıkan yazı tipleri ve tipografi hakkındaki bilgileri için öğretildi.

 

 

Çünkü iyi öğrenilenler, olayları gerçekleştirmek ve dünyayı değiştirmek için daha iyi bir konumda olanlardır. Öğrenme yaşı yoktur ve hayatta olduğu sürece durmamalıdır. Avantajlar şimdi değil, belki gelecekte çok yönlü olabilir. Steve Jobs’un dediği gibi, dünyayı değiştirebilecek kadar çılgın olmalısın.

 

İşte çılgınlar, uyumsuzlar, isyancılar, sorun yaratıcılar, kare deliklerdeki yuvarlak mandallar… şeyleri farklı görenler kurallara düşkün değiller… Onlardan alıntı yapabilir, onlarla aynı fikirde olmayabilir, yüceltebilir veya kötüleştirebilirsiniz ama onlar, yapamayacağınız tek şey onları görmezden gelmek çünkü şeyleri değiştiriyorlar.

 

İnsan ırkını ileri itiyorlar ve bazıları onları çılgın olanlar gibi görse de, dahi görüyoruz, çünkü düşünecek kadar delice olanlar dünyayı değiştirebileceklerini bilip, yapanlardır.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı