LGS Sonuçları Erken Seçime Takıldı


LGS (Liselere Giriş Sınavı) sonuçları da 22 Haziran’da açıklanacaktı. Bildiğiniz üzere 2019’da yapılması bekelenen seçim ertelenmiş ve erken seçim kabul edilerek seçimlerin 24 Haziran’da yapılması kararlaştırılmıştı. Dolayısıyla Liselere Giriş Sınavı nın sonuçlarının seçim sonrası açıklanacağı iddiası üzerine konu meclise taşındı.

Hatırlayacağınız üzere YKS de erken seçimden dolayı sınavın yapılacağı tarih değişmiş ve 30 Haziran ve 1 Temmuz olmuştu. Erken seçim ilk başta YKS’yi, ardından ise LGS’yi vurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tun cay Özkan bir soru önergesinde bulundu ve MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) bakanı İsmet Yılmaz ın bu önergeyi yanıtlamasını istedi. Buna göre Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları 22 Haziran’da açıklanacaktı ama erken seçim nedeniyle seçimler 24 Haziran’da yapılacağından 2 Haziran tarihinde yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) nın sonuçları 24 Haziran’da seçimden sonra açıklanacak yönündeki talimatın bilgisinin ulaştığını ifade etti.

 

Peki ya bunlar işlemleri aksatacak mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a şu soruları yöneltti. Buna göre;

1. Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının seçimlerden sonra açıklanmasına dair bir talimat verildi mi? Eğer ki verildiyse;

Sonuçları açıklamak için seçimlerin beklenmesinin nedeni ya da nedenleri nelerdir?

Alınan bu karar doğrultusunda öğrencilerin liselere yerleşmesindeki işlemlerde buna bağlı bir aksama olacak mı?

Sonuçlara göre liselere yerleştirme işlemlerinin seçimlerle ya da sonuçlarla bir ilgisi var mı?

22 Haziran’da açıklanması beklenen Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının seçim sonrasında açıklanmasının neden ya da nedenleri nelerdir?

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR