Liselerde Ders Sayıları Azaltılacak!


Liselerde okutulan ders saati azaltılacak. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Türkiye Eğitim Sistemi değişmeye devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında liselerde okutulan ders sayısının azaltılması yönünde sürdürülen çalışmaların sonuna gelindiği aktarıldı. Peki bu çalışma öğrencilere neler sunacak ? 

Lise öğrencilerinin en çok şikayet ettiği şeylerden birisi olan ders sayısının azaltılması yönünde yapılan çalışmanın sonuna gelindi. Öğrencileri gelenecek yıldan itibaren liselerde daha az ders görecek. 

Liselerde Yeni Ders Modeli Yolda!

İlk olarak liselerde uygulanacak olan yeni yönteme göre öğrenciler daha az ders görecek ve bu durum öğrencilerin motivasyonunu arttıracak ve öğrencilerin okula olan uyumunu daha da kolaylaştıracak. Liselerde uygulanacak olan yeni eğitim modeli için pek çok ülkenin eğitim ve ders modeli incelenip dikkate alınacak ve bu doğrultuda ülkemizde lisedelerde uygulanacak olan ders sayısı belirlenecek. 

Bakanlık ülkemizdeki liselerde okutulan derslerin sayısını diğer ülkelerde olduğu gibi 5 ya da 6 derse indirip yeni bir eğitim modelini hayata geçirecek. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR