Mağarada Yaşıyor Diye Dalga Geçtiler… Ancak Evin İçini Görünce Kıskançlıktan Çatladılar!

Avustralya’daki kariyerini ve konforlu hayatını terk edip bir mağarada yaşamayı seçti.//


İngiltere’nin Worcestershire kontluğunda yaşayan Angelo Mastropietro bir doğa aşığı ve doğada yaşamayı seviyor. Avustralya’daki kariyerini ve konforlu hayatını terk edip bir mağarada yaşamayı seçti.

2007 yılında Angelo’ya MS teşhisi koyuldu ve o gün aslında hayatta ne yapması gerektiğinin farkına vardı.  Teşhis koyulmadan 10 yıl önce şans eseri bir mağara bulmuştu. Arkadaşlarıyla bisiklet turu yaparken yağmur bastırınca mağaraya sığınmışlardı. Mağaraya girer girmez atmosferin büyüsüne kapıldı. Daily Mail'in haberine göre mağara 250 milyon yıllıkmış.

Yağmur dindikten sonra arkadaşlarıyla birlikte mağaradan çıktı ama buraya bir gün tekrar döneceğini biliyor gibiydi. Tekrar geleceği gün MS teşhisi koyulduktan sonraki zamanlarda gerçekleşecekti. Angelo mağaranın içini adeta baştan yarattı.

Angelo mağarayı 62 bin pounda satın aldı. Sekiz ay süren düzeltme çalışmaları için de 100 bin pound harcadı. Angelo’nun yoğun çabalarıyla mağara yaşanılabilir bir yer haline geldi. Mağaranın içinde su, elektik ve internet var.

[zombify_post]Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR