Mahkeme kararıyla 20 yaş gençleşmek


Hollanda’da yaşayan 69 yaşındaki bir adam, yaptığı çalışmalar ile kendini söz konusu bulunduğu yaşta hissetmediğini söyledi. Bu yüzden 20 yaş daha gençleşmek istediğini söyleyerek mahkemeye başvuru yaptı.

Hollanda’da 69 yaşındaki bir ‘olumlu düşünce gurusu’ kendisini bu yaşta hissetmediğini söyleyerek yasal olarak 20 yaş daha genç kabul edilmesini talep etti. Emile Ratelband adlı adam sevgili bulma uygulamalarında yaşı sebebiyle ayrımcılığa uğradığını söylüyor. Hollanda’da Arnhem mahkemesine başvuran Ratelband, doğum tarihinin kendisini huzursuz hissettirdiğini belirterek bu değişiklik işlemini, kendisini transgender olarak tanımlayan insanların cinsiyet değiştirme talebine benzetti.

 

Ratelband resmi yaşının duygusal konusunda bir durum yansıtmadığını ve bu yüzden de sevgili bulmakta zorlandığını belirtti. Yani kişi 11 mart 1949 doğumlu olduğu tarihi, 11 mart 1969 doğumlu olarak değiştirmek istiyor diyebiliriz. “69 yaşındayken sınırlandırılıyorum. 49 yaşında olsam yeni bir ev alabilir, farklı bir arabaya binebilirdim. Daha fazla iş teklifi alırdım. Tinder’da 69 yaşında olduğumu söyleyince cevap alamıyorum. Bu yüzle, 49 yaşında olduğumu söylesem çok daha iyi bir pozisyonda olurdum” diyor.

 

Hal böyle olunca mahkeme tarafından da işler biraz daha garip gelmeye başlamış olacak ki, kişinin büyümesi ya da düşüncelerini ön plana çıkarması durumu biraz daha yorucu bir hal almaya başlamış. Gençleşmek isteyen kişi, bu düşüncesinin de sonuna kadar arkasında olduğunu belirtiyor aynı zamanda.

 

Genç bir tanrı olarak yorumluyorum.

Doktorlar tarafından kendisine 45 yaşında birinin vücuduna sahip olduğu söylenince, kendisini genç bir tanrı olarak tanımlayan bu arkadaş, hissedilen yaş konusuna dair büyük bir yaklaşım sergilemek istiyor ama durumu nasıl bir şekilde ilerleteceği konusunda da net bir fikri yok diyebiliriz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR