Makatına Sakladığı 144 Bin Euro’yu Çıkaramayınca…


Havaalanlarından kaçak bir şeyler sokmak için bir çok yöntem deneniyor. Ama son zamanlarda böylesini ilk defa duyacaksınız…

Salah Mennaoui Cezayirde kuyumculuk yapan bir iş adamı… İstanbul’a altın almak için gelen Salah Mennaoui Fatih’te bir otele yerleşti. Cezayirde doktor yardımıyla makatına yerleştirdiği binlerce Euro ile yakalandı. Polis şüphelenince hemen ameliyata alınan adamın makatından 144 bin Euro çıktı. Polis paraya el koydu.

 

Jelatinlerle sardığı ve makatına yerleştirdiği 288 adet 500 ve iki adet 100 Euro’yu bir doktor yardımıyla yerleştirdiğini itiraf etti.

Doktorların yaptığı incelemede makatında rulo halinde cisimler fark edilen Mennaoui, hemen ameliyata alındı.

Operasyonla hastanın vücudundaki ruloları çıkaran doktorlar, binlerce Euro’yu görünce hemen polise haber verdi. Tedavisinin ardından gözaltına alınan kuyumcu Salah Mennaoui, emniyette verdiği ifadede paralarla altın alıp ülkesine döneceğini söyledi.

 

‘Bu sefer yüksek miktarda altın almak istedim’

Polise verdiği ifade de Mennaoui, ”Ülkem Cezayir’de altın ve tekstil işleri ile uğraşmaktayım. Ülkemde kuyumcu dükkânım var. Ben Türkiye’ye sık gider gelirim. Türkiye’ye her geldiğimde yaklaşık 50 bin Euro para getiririm. Bu parayla Türkiye’de altın ve tekstil ürünleri alırım. Bu sefer yüksek miktarda altın almak istedim” dedi.

Cezayir havalimanlarında 7 bin 500 Euro üzerindeki miktarlarda bildirim yapılma zorunluluğu var. Bildirim yapılırken de paranın kaynağı veya banka dekontu gösterilmesi zorunluluğu bulunuyor.

Avukat Ali Asğar Tezel “Türkiye’de yapılan son değişikliklerle, yurtdışından döviz getirildiğinde bildirim zorunluluğu kaldırıldı. Cezayir’den para getiren kişi kendi ülkesinden parayı çıkarmak için bu yöntemi kullanmıştır. Türkiye’de gözaltına alınma nedeni de parayı vücuduna yerleştirmesidir. Çünkü şüpheli bir şekilde parayı ülkeye sokmuştur. İfadesi alınıp serbest bırakılmasının nedeni budur. Parayı normal yollarla getirseydi Türkiye’de bir sıkıntıyla karşılaşmazdı” dedi.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR