Mark Zuckerberg’den Eşine “Uyku Kutusu”


En büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, uyku sorusunu yaşayan eşine uyku kutusu yaptı.

Mark Zuckerberg, kurduğu Facebook ile birlikte kullanıcıları verilerinin gizliliği konusunda eleştirilerin hedefinde olsa da son yaptığı hareketle takipçilerinin gönlüne tekrardan girmeyi başardı. Mühendislik mesleğini ve CEO’luk görevini bir kenara koyarsak, Mark Zuckerberg bir eş ve iki çocuk babası. Durum böyle olunca da Facebook CEO’luk makesini çıkartan Mark Zuckerberg, ailesi için de iyi şeyler yapmaktan çekinmiyor. İşte Mark Zuckerberg’ün eşi için yaptığı uyku kutusu. 

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, eşi Priscilla Chan’in çocukları kaldırmak için her gün belirli saatte kalktığını ve gece boyunca ise sık sık uyandığını ve bu uyanmalarda daima telefonunu kontrol ettiğini belirtti. Zuckerberg hatta bir söyleşisinde, Chan uyanıyordu, telefonunu kontrol ederek sabah olmasına ne kadar kaldığını anlıyordu ve bu durum gerçekten sinir bozucuydu açıklamasında bulundu. Eşi için bir şey yapmak isteyen Zuckerberg, ahşaptan bir uyku kutusu yaptı. Kutu basit bir ahşabın iç kısmında bulunan ışıklandırma kaynağında oluşuyor. Aslında kutunun başka bir özelliği bulunmuyor.

Zuckerberg’ün eşi Chan, gece uyandığı zaman bu kutunun tanmadığını görüyor ve sabahın olmasına ne kadar kaldığını bilmiyor. Bu sayede uykusuna kaldığı yerden devam edebiliyor. Ayrıca kutunun ışığı da Chan’i rahatsız edecek kadar parlamıyor ve saati geldiğinde uyuyor ise Chan’i uyandırmıyor. 

Zuckerberg, Instagram paylaşımında eşinin bu durumdan çok memnun olduğunu ve arkadaşlarının de bu ürüne sahip olmak istediğini belirtti. Zuckerberg ayrıca kutunun ticari bir ürün olarak üretilebileceğini de açıkladı. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR