Matematik Dalında Dünya Birincisi Oldu!


Bu yıl 14. sü düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın matematik dalında bu yıl ki birincisi Bahçeşehir Koleji’nde okuyan İpek Arslantaş oldu.18 ülkeden 460 öğrencinin katıldığı yarışma bu yıl Moskova’da gerçekleşti.

Yarışmanın birincisi olan İpek Arslantaş şuan 10. sınıfta öğrenim görüyor. İpek, yarışma için çok çaba sarf ettiğini, gece gündüz çalıştığını ve başarısının tesadüfen olmadığını heyecanla dile getirdi.
Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda matematik dalında birinci olarak, ülkesini ve okulunu başarıyla temsil etmenin gururunu taşıyan İpek, yarışmayı duyduğundan beri çok fazla çalıştığını, öğretmenlerinin ona çok destek olduğunu ve üzerinde çok emeklerinin olduğundan bahsetti. Yarışmanın birincisi olan İpek, yarışmaya giderken derece yapmaya odaklanmadığını fakat başarılı olacağına inandığının da altını çizdi.
İpeğin yarışma ve öncesi her zaman yanında olan ve başarısıyla gurur duyan öğretmeni Nuray Sabaz ise, öğrencisinin bu yarışmayı kazanacağını beklediğini söyledi. Ayrıca bu yarışmanın, katılım gösteren tüm öğrencilere, güzel deneyimler kattığını akademik ve kültürel anlamda öğrencileri etkileşim içerisine soktuğunu vurguladı.

Öğretmenlerini Gururlandırdılar

Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na 9. sınıf öğrencileri de katılım gösterdi.  Öğretmen Nuray Sabaz, öğrencilerinin bizleri ve ülkemizi temsil ettiklerini belirterek yarışmaya katılan tüm öğrencilerini, okullarına ve ülkemize getirdikleri başarıdan dolayı tebrik ettiğini söyledi. ”Bu başarının gururunu kendileri yaşarken bizlere de yaşattılar” dedi. Biz de ülkemizi en iyi şekilde temsil eden İpek ve diğer arkadaşlarını ve tabii başka Nuray hoca olmak üzere tüm destekçi öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı