MEB Dijital İçerik Platformu Üzerinde Çalışıyor!


Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde teknolojinin arttılması için çalışmalarına hız verdi. Akıllı tahtalar, tabletler ve elektronik kitapların yanında Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir dijital içerik platformu üzerinde çalışmaya başladı. 

Bursa’da düzenlenen etkinlikte bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdür Anıl Yılmaz, yeni bir ekosistem yaklaşımı benimsediklerini belirtti. Benimsenecek olan yeni ekosistem yaklaşımı yalnızca kamu, bakanlık, öğretmenler, özel sektörlerin aktörleri gibi olmadığını belirten Yılmaz, “Ekosistemin içinde eğitim fakülteleri de var, okullarımız da var, özel sektör de var, kamu da var, uluslararası paydaşlarımız da var. Burada bir ulusal eğitim arşivi oluşturma çabaları başlattık” açıklamasında bulundu. 

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için kişiselleştirilmiş bir platform olacağı açıklanan yeni platform üzerine çalıştıklarını belirten Yılmaz, bu platformun mobil cihazlarda da kullanılacağını ve pek çok operatörle birlikte çalışacaklarını belirtti. Şimdilik ne zaman hayata geçeceği bilmeyen Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu hamlesinin yakın dönemde hayata geçmesi bekleniyor. Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı