Mel Gibson ile Morgan Freeman Türk Yapımı Filmde Buluşuyor


Hollywood sinemasının çok önemli, çok büyük iki ismi Mel Gibson ve Morgan Freeman, Türk yapımı bir sinema projesinde rol alacak. Karbela olayını anlatan filmde Hürr bin Yezid karakterine Mel Gibson hayat verecek.
 
Türk sineması açısından önemli bir yere sahip olacak Karbela olayını anlatan filmde dünyaca ünlü iki isim yer alacak. Mel Gibson ve Morgan Freeman. Ünlü isimlerle Türk sineması dünya gündeminde çokça konuşulacak gibi gözüküyor.
 
Türk sinemasından gerçekten çok önemli bir adım. Öyle ki dünya gündemine taşıyacak bir film olacak. Bunun da en büyük etkisi Hollywood’un çok ünlü iki aktörünün filmde rol alması. Film, Ahmet Turgut’un Aşkın Şehidi isimli kitabından uyarlanacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Erhan Baytimur olacak.
 
Son açıklamalara göre Mel Gibson ile görüşmelere devam ediliyor ve yakın zamanda bir sözleşme yapılacak. Mel Gibson filmde Hürr bin Yezid karakterini canlandıracak. Gibson’ın Müslüman olduğu ve bir Türk filminde oynamak için istekli olduğu yönünde gelen bilgiler de var.
İki Dev İsim
 
Mel Gibson ile birlikte filmde yer alacak diğer isim Morgan Freeman. Filmde Yezid’i ikaz eden kişi Şemun karakterine hayat verecek Freeman. Film, Fas’taki stüdyolarda çekilecek.
 
Bilindiği üzere Türk dizilerinin uluslaralası bir alanda ciddi başarısızı söz konusu. Karbela olayını anlatacak Hollywood standartlarındaki bu film de Türk sinemasını dünyaya tanıtacak, canlandıracak.
 
Karbela olayını anlatacak film Fas’taki stüdyolarda Hollywood standartlarında çekilecek.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR