Mezuniyet Sonrası Tatil Yapabileceğin 7 Muhteşem Şehir


mezuniyet sonrası tatil

Tebrikler, tüm ders çalışma ve ödev yapma günlerin sona erdi! Mezuniyetle birlikte sadece daha fazla uyku ve daha az kafeine kavuşmayacaksın, aynı zamanda kütüphanede okuma yaparken ve not alırken hayalini kurduğun dünyayı keşfetme fırsatına da kavuşacaksın.

Mezuniyet sonrası tatil yapabileceğin 7 şehir…

Amerikan Rüyası İçin En iyi Seçim San Diego

San Diego’nun günbatımı kokteylleri ve soğuk biralardan oluştuğunu fark ettiğinde, boş zamanlarında bir noktadan diğerine su yogası ile gittiğinde ve taze balık taco’ları ile karnını doyurduğunda; geri dönüş biletini o kadar da kısa bir zamanda kesmek istemeyeceksin. Nefes kesici hayat tarzı Amerikan rüyasını gerçeğe dönüştürüyor ve unutulmayacak bir yüksek lisans macerası için harika bir seçenek sunuyor.

Sidney Gençlerin Uğrak Yeri

Mezuniyet sonrası tatil seçeneklerinden biri de Sidney plajları… Şehir, elbette Avustralya’nın en hayat dolu ve iz bırakan yerlerinden biri. Ancak ülkenin bu bölümüne gençleri asıl çeken baş döndürücü sahilleri, yıl boyunca etkili harika hava koşulu ve dünyanın bir numaralı sörf imkanları. Ve sahilde güneşleneceğin günler için bolca güneş kremini yanına al; deniz yiyecekleri ile barbekü yapmanın keyfini çıkar ve gerçekten de dinlenmek dışında bir şey yapmayarak günlerini geçir.

Tüm Mezuniyet Paranızı Harcayacağınız Yer: New York

Mezuniyetten sonra cüzdanını hafifletmek senin en doğal hakkın ve gerçekten de paranı harcamak için Big Apple’dan daha iyi bir seçenek yok. Uğrayacak çok fazla butik, izleyecek çok fazla Broadway gösterisi ve Instagram hesabını dolduracağın çok fazla brunch noktası veya çatı terası bulacaksın. Dahası, mademki tam zamanlı çalışacaksın, tamamıyla yeni ve profesyonel bir gardıroba ihtiyaç duyacaksın, değil mi?

Doğayla Yeniden Buluşacağın Yer, Hawaii!

Sekiz büyük adası ve keşfedilmeyi bekleyen küçük, büyüleyici adacıklarıyla Hawaii, daha varır varmaz “nereye gitsem” sorusunu sordurtarak ve “ne yapsam” sorusuna milyonlarca cevap sunarak ruhunu ve bedenini dinlendirecek. Rahatlayacak ve doğayla yeniden buluşacaksın. Kusursuz plajlarda, güneş altında doğal bir şelalenin yanında boş vaktinin tadını çıkar ya da maceraya atıl ve kano, sörf, tüplü dalış, sertleşmiş lavların oluşturduğu dağ tepelerinde doğa yürüyüşü gibi sporlar yap. Doğa hiç bu kadar güzel olmamıştı!

Aksiyon, Heyecan ve Yeni Fırsatlar İçin Londra

Mezuniyet aynı zamanda hem “şimdi rahatlama zamanı” hem de “galiba bir iş bulsam iyi olacak” anlamlarına geliyor. Bu durumda gitmek için Londra’dan daha iyi neresi var ki? Binalar her büyüklük ve çeşitte işletmeleri barındırırken, sokaklar parti yapmaya ve hayatın heyecanını yaşamaya hazır insanlarla dolup taşıyor. Big Smoke’deki ciddi networking imkanları ile bir taşla iki kuş vurma şansını yakala.

Girişimciler İçin San Francisco

Mezuniyet sonrası tatil için bir fikrimiz daha var. Richard Branson’ın kendine ait adası ve onu ziyaret etmek için çeşitli jetleri var. Kim böyle bir yaşamı istemez ki? Şimdi içindeki Richard Branson’ı ortaya çıkar ve seni bir CEO statüsüne taşıyacak, dünyayı değiştirecek milyon dolarlık fikrinle öne çık. İlk adım, start-up ve girişimin ünlü anavatanı, San Francisco’yu ziyaret etmek olmalı. Böylece çevreni iyi, yenilikçi fikirlerle kuşatacaksın. Kendi firmanı hemen kurmuyor olsan bile, senin gibi yaratıcı ve çalışkan insanlar arayanlarla buluşmak hiç de fena olmaz.

Maceracılar İçin Vancouver

Ders çalışmak hiç bitmeyecekmiş gibi görünse de, şimdi kafanı önündeki test kitabından kaldırma ve kütüphane dışındaki dünyayla yeniden tanışma zamanı. Gün ışığının neye benzediğini hatırlıyorsun, değil mi? Can sıkıcı kapalı mekanlardan kurtul ve yorulmuş zihninin özlediği her çeşit macerayı önüne seren Vancouver’in harika güzelliklerini keşfet. Maceracı ruhlar Vancouver’i çoktan görülecekler listesinin başına eklemiş olmalılar. Baş döndürücü, karla örtülü dağlardan aşağıya kayak yapmadan önce tırmanış yap, ormandaki patikalarda dağ bisikleti sür, kanoda kürek çekmeyi dene ve hatta birkaç plaja git. Ve bu sadece maceranın ilk haftası!

  Yabancı Dil Öğrenmek Ne İşinize Yarar?


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR