Moda İkonu Cemil İpekçi Şok Açıklama ‘Ekonomiyi Terbiyesizler Bozuyor’


Ülkemizin politik konuları ile ilgili yaptığı konuşmalar ile son günlerde dikkat çeken Cemil İpekçi ‘ekonomiyi terbiyesiz insanlar bozuyor’ dedi.

 

Sık sık seyahat ettiği için, yurt dışındaki durumu da bizzat bildiğini söyleyen Cemil İpekçi, yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Mesela maaş konuşuluyor. Burada diyorlar ki 1700 lira alıyor, oradaki de 1500 euro alıyor. Bunun 300 eurosunu devlet vergi olarak kesiyor. Kendi sigortanızı kendiniz ödüyorsunuz. Evinizin kirasını da ödediğinizde elinizde 200 euro kalıyor. Onlar da kendilerine göre çok sıkıntıdalar. Biz şımarık bir milletiz, çalışmadan yağsın istiyoruz. Ekonomik kriz varken her yer nasıl bu kadar dolu. Benzin pahalı ama arabadan geçilmiyor. Terbiyesiz ve edepsiz insanlar her zaman olmuştur; paraları var ama ekonomik kriz adına insanları ucuz çalıştırıyorlar. Ekonomiyi bu bozuyor. Kriz dünyada var.”

Buradaki mesele, yapılan açıklamadan ziyade, söz konusu insanın değerli bir moda ikonu ve tasarımcısı olması yönünde. Hal böyle olunca eleştirilerin de hedefinden kurtulamamış. Peki ama ne gibi eleştiriler almış? Gelin Twitter gündeminde insanlara söylenen eleştirileri bizzat taşıyalım.

 

 

 

Sizce durum nedir? Bu konuşmalar bu kadar tartışma yaratacak türden mi? İnsanlar bir şekilde bu konuya olan yorumlarını dile getiriyor. Cemil İpekçi tarafından yapılan konuşmaya aşağıdan ulaşabilirsiniz. Buyurunuz;

 

 

Gördüğünüz gibi, söz konusu konuşma bir haber programında yaşanıyor. Tabi canlı yayın olduğu için ve global olarak yayınlandığı için insanlar anında Twitter üzerinden tepkisini dile getiriyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR