MSÜ Tercihleri 24 Nisan’da Başlıyor


Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları 12 Nisan’da açıklanmıştı. Ardından aday öğrencilerini tercih heyecanı sarmaya başladı. Tercihlerin ne zaman yapılacağını merak eden öğrenciler için açıklama geldi.

Milli Savunma Üniversitesi tercihleri 24 Nisan’da başlayıp 11 Mayıs’ta sona erecek. Tercihinizi Milli Savunma Bakanlığı’nın internet adresinden yapabilirsiniz. Değerlendirmenin ardından ikinci aşamayı hak eden öğrencilerin aday kimlikleri ise 11 Haziran’da yine Milli Savunma Bakanlığı’nın internet adresinden yayınlanacak.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Seçim Aşamaları

MSÜ seçim aşamaları öğrenciler için biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu konuyu biraz aydınlatalım istedik. Şöyle ki; 11 Haziran’da başvurular değerlendirilecek. Ardından 23 ve 24 Haziran’da bildiğiniz üzere YKS var. YKS sınavlarının ardından 26 Haziran’da ikinci aşama başlayacak.

Değerlendirme aşamasında yönetmelikte yer alan boy/kilo sınırları esas alınmaktadır. Boy ölçümünün ayakkabısız ve eşofmanlı bir şekilde yapıldığını söyleyelim. Eğer ki yaşının gerektirdiği bir boy uzunluğuna sahip değilse aday öğrenci ve boy ölçüsüyle vücut ağırlığı uygun değilse başvuru şartlarını yerine getiremediğinden dolayı seçim aşamalarına katılamayacak. Eğer ki bu aşamada şartlara uygun olmamak gerekçesiyle katılamazsanız, itiraz hakkınız bulunuyor ve tekrardan ölçüm yapılıyor. Ancak ikinci aşamadaki değerlendirmede bir itiraz söz konusu değil, sonuçlar kesinkestir.

Astsubay Meslek Yüksekokulları’nı tercih edecek aday öğrencilerinin 1997’de ya da sonrasında doğmuş olması gerekmekte. Yani en fazla 21 yaşında olunması şartı bulunmakta.

Not: Aday öğrenciler boy ve kilo sınırlarına yönetmeliğin EK-A bölümünden ulaşabilir. Ayrıca 11 Kasım 2016’da Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR