Muhtemelen İzlediğiniz 4 Muhteşem Filme Gizlenen Bilinçaltı Mesajları


”Scorsese gibi yönetmenler neden ‘usta’ diye anılıyor?” sorusunun yanıtı, filmlerine koydukları bu zeka dolu hareketlerde gizli.

1. The Departed filminde sürekli karşımıza çıkan X simgesi

2006 yapımı Martin Scorsese filmi, IMDB’de 8.5 puan toplamayı başarmış müthiş bir yapım.Yönetmenin filmdeki zeka dolu hareketi ise şu şekilde gelişiyor; başrollerini Leonardo DiCaprio ve Matt Damon’ın paylaştığı filmde, ne zaman bir ölüm gerçekleşecek olsa, ekranın herhangi bir noktasında X işareti ile karşılaşıyoruz.Bu imayı farketmiş miydiniz?

2. Matrix Reloaded’daki araba plakalarına dikkat ettiniz mi?

İçinde sık sık dini göndermeler barındıran, Wachowski Kardeşler’in Matrix Üçlemesi, araba plakalarına kadar ayrıntılandırılmış; zeka pırıltısı dolu bir yapım…Örneğin, ikinci filmin başlangıcında Ajan Smith’in kullandığı arabanın plakasına bakalım;

IS 54 16 ?

IS 54 16; İncil’deki Isaiah 54:16’ya referans veriyor; ”Bak! Ben kömürden ateş yapan, kendi amaçları için silah yapan demirci’yi (smith) yarattım. Ayrıca herşeyi yok etmesi için, yağmacı’yı yarattım!”Wachowski Kardeşler, sizlere kocaman bir bravo!

Trinity’nin plakasına ne demeli?

DA 203. Bu da yine İncil’den Daniel 2:03’e karşılık gelmekte;

”Onlara dedi ki: ‘Canımı sıkan bir rüya gördüm, ve bunun ne anlama geldiğini bilmek istiyorum.’ ”Bu plaka, Trinity’ye ne kadar da uyuyor değil mi?

3. Kill Bill’de Uma Thurman’ın ayakkabıları!

Kendini ve bebeğini öldürmeye çalışan çeteye ağzının payını veren gelinimiz; Quentin Tarantino’nun vizyonundan bizlere ulaşmış muhteşem bir film serisi… Peki ya gelinimizin bu aşırı sinirli ruh halinin filmde ayakkabılarına kadar işlenmiş olmasına ne demeli?Uma Thurman’ın serinin birinci bölümünde giydiği ayakkabıların altında yazan yazıyı farketmiş miydiniz?”F*ck You.”

4. Indiana Jones ve Lanetli Tapınak’taki barın ismi 🙂

Steven Spielberg’ün 1984’te dünya sinemasına sunduğu kült, Indiana Jones ve Lanetli Tapınak; yönetmenin Star Wars hayranlığını zekice hamlelerle belli ettiği bir yapım.Örneğin filmdeki barın adı; CLUB OBI WAN, açıkça Star Wars’taki Obi Wan Kenobi’den gelmekte 🙂

Indiana Jones ve Kutsal Hazine Avcıları’nda, 3-CPO ve R2-D2 hiyerogliflerinin bulunmasına ne demeli? 🙂

Aferin Steven Spielberg !Kaynak: Mynet / Rick T Cartman

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı