Mutlu Olmak İçin 4 Basit Yöntem


Mutlu Olmak İçin 4 Yöntem
Mutlu Olmak İçin 4 Yöntem

NASIL MUTLU OLUNUR?

Mutlu olmak hepimizin isteğidir. Mutlu olmak için hayatımızda birçok neden olsa da aslında hep bir mutsuzluk durumumuz da var. Bugünkü yazımızda mutlu olmak için tek bir yöne eğileceğiz. Hareket. Evet yanlış duymadınız. Hareket etmek, mutluluk için temel kaynaklardan biridir. Birçok kişi nasıl mutlu olunur? Sorusunu sormaktadır. Mutlu olmak için basit yöntemlerle hareket ederek nasıl mutlu olacağınızı anlatmaya çalışacağız. Eğer mutsuz iseniz tavsiyelerimizi uygulayın ve sizdeki değişimi fark edince yorum olarak paylaşmayı unutmayın 😊

KARNINIZDAN NEFES ALARAK MUTLU OLUN

Karından nefes almak ilk başta tuhaf gelse de aslında hepimizin gün içerisinde uyguladığı bir durumdur. Özellikle sakin olabilmek ve öfkemizi belirtmek için kullandığımız nefes alma taktiği var ya aha da işte o karından nefes alma taktiğidir. Burnunuzdan aldığınız nefesi bir süre karnınızda tuttuktan sonra ağzınızdan verin. Bunu gün içerisinde 3 vakitte 5 ile 10 kez arası deneyerek kısa sürede sakinleştiğinizi görebileceksiniz.

VÜCUT ESNETMEYE ÖNEM VERİN

Çalışırken özellikle dinlenme zamanlarında kahve ya da sigara molası veririz. Bunun yerine vücut esnetme hareketlerini yaparak rahatlamayı ve zihninizi boşaltmayı seçebilirsiniz. Boyun hareketleri ile beraber kollarda yapılacak egzersiz hareketleri sizin sakinleşmenizi sağlayacaktır.

DÜZEN, HUZUR VE MUTLULUK GETİRİR

İster iş yaşantınızda ister evinizde etrafınızda bulunan araç ve gereçlerin düzenli ya da simetrik olması mutluluk hormonunun salgılanmasında oldukça etkilidir. Bu çevresel faktördü. Bunun dışında kendiniz ile ilgili olarak günlük ya da 2 günde bir saçınızı yıkamak, elbiselerinizin ütülü olması, ayakkabılarınızın temiz olması, diş bakımı gibi durumları düzenli olarak yaparsanız mutluluğunuz katlanacak kendinize özgüveniniz artacaktır.

TEMPOLU YÜRÜYÜŞ HEM SAĞLIK HEM MUTLULUK GETİRİR

Gün içerisinde 20 ya da 30 dakikalık tempolu bir yürüyüşü rutin haline getirirseniz eğer hem sağlık açısından hem mutluluk açısından faydasını fazlası ile göreceksiniz. Bunun dışında gün içerisinde sürekli güler yüzlü olmakta mutluluğu arttıran küçük bir yöntemdir. Unutmayın mutlu olmak bu kadar basit. Sadece azmedin, çabalayın ve hep mutlu kalın.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı