Mutlu ve Uzun Bir İlişki İçin Her Çiftin Bilmesi Gereken 8 Gerçek

Fotoğraf Galerisi.


Başarılı bir ilişki için ipuçları öğrenmek, her zaman ilgimizi çekmiştir. Peki, çiftleri ayırabilecek veya aşklarını sürdürtecek şeyler nelerdir? Mutlu bir ilişki, her iki insanın da çaba göstermesini ve istikrarlı bir duygusal ortamın sağlanması için gerekli olan çalışmayı gerektirir.

1.Kıskançlık genlerimizde vardır.

DNA'nın kıskançlık üzerindeki etkisini araştırmak için bilim adamları, genetik yapılarının benzerliğinden dolayı, ikizler üzerinde çalıştılar. Sonuçlar, kıskançlığa yönelik eğilimlerin 1 / 3'ünün genetik kökene sahip olduğunu göstermiştir. Kuşkusuz, diğer 2 / 3'ün çevresel faktörlere bağlı olduğu, yani hayatımızda meydana gelen olayların daha fazla etkiye sahip olduğu anlamına gelir. Partnerimizin bizi aldatması fikrine nasıl tepki verdiğimiz, büyütülme biçimimizden ve etrafımızda gördüğümüz kişi ve olaylardan etkilenir.

2.Mutlu çift oranı.

Mutlu ve mutsuz olanlar arasındaki farkı anlamak için çiftlerin alışkanlıklarının incelendiği araştırmalar yürütülmüştür. Deney basitti, çiftlerden 15 dakika içinde bir tartışmayı çözmeleri istendi. Tartışmalar sırasındaki olumsuz anlar, eleştirel olmak veya savunmacı olmak gibi olumsuz vücut dilini içerir. Mutlu çiftler, tartışmaları daha yavaş başlatır ve tartışma boyunca yakınlığı ve pozitifliği korumaya çalışırlar.

3.Arkadaşlığın önemi.

Yapılan araştırmalar, duygusal bağlantının birliktelikteki memnuniyet için son derece önemli olduğunu ve bir çiftin mutluluğunun %70'ini karşılayabileceğini gösterdi. Dolayısıyla, ilişkinizi istikrarlı hale getirmek istiyorsanız, arkadaşlığınızın kalitesini artırma yollarını düşünmelisiniz. Boşanmalardaki en sık rastlanan nedeninin yakınlık duygusunu yitirmek olduğu söyleniyor. Katılımcıların sadece %20'si evlilik dışı ilişkinin ayrılmaya sebebiyet verdiğini belirtti. Ve bu, çoğu birlikteliğin dikkat çekme, destek ve arkadaş bulma çabasıyla başlaması olduğu kadar, yakınlık sorununa da bağlı olabilir.

4.Daha iyi bir ilişki için ipuçları.

Başarılı ilişkiler ile başarısız olanlar arasında göze çarpan bir fark vardır. Karşılıklı ilişkilerini geliştirmeye devam eden çiftlerin, her hafta aşklarına 6 saat daha fazla yatırım yapmaya çalıştıkları söylenir. İşte, zamanınızı birlikte kaliteli bir şekilde geçirmenin bir formülü :

Vedalaşma: Eşinizle, mutlu bir şekilde gittiğinden emin olmak için sıcak bir vedalaşma yapın. Bu haftada sadece 10 dakika sürer.

Buluşma: Eşinizi tekrar gördüğünüzde, onlara en az 6 saniye süren bir sarılma ve bir öpücük verin. Öpücükten sonra, 20 dakikaya kadar süren, stres azaltıcı bir konuşma yapın. Bunun toplam süresi haftada 1 saat 40 dakikadır.

Sevgi: Birbirinize bağlanmak istiyorsanız, sevginizi fiziksel olarak ifade etmek çok önemlidir. Uykuya dalmadan önce sarılmayı ve iyi geceler öpücüklerini unutmayın. Bu haftada 35 dakika sürer.

Toplantı: Haftada yaklaşık bir saat, ilişkiniz üzerine değerlendirme konuşması yapın. Bu, sizin tartışmalarınızı çözme biçiminizi değiştirebilir.

5.Bir ilişkide olmak sizi şişmanlatabilir.

Yeni bir bilimsel araştırma, bir ilişkide olmanın kilo alma şansınızı artırabileceğini doğruladı. Bu sonuç, 15.000 katılımcıdan 10 yıllık bir süre boyunca veri topladıktan sonra yapıldı. İlişkide olan bireylerin, yalnızkenki hallerinden daha kilolu olduğu ortaya çıktı. Durumun, artık eşlerine çekici görünme gereği duymadıklarıyla açıklanabileceğini söylediler. Onları etkilemek istemiyorlar ve çoğu durumda kilolarına dikkat etmiyorlar.

6. Michelangelo etkisi.

Michelangelo etkisi olarak adlandırılan durumun, ilişkinizi kaya gibi güçlü tuttuğu iddia ediliyor. Burada olay, partnerin heykeltıraş olduğu fikridir. Michelangelo, taştaki gizli görkemli figürleri ortaya çıkaran bir ustaydı. Eğer aşık olan 2 kişi, onları, ideal benliklerine yakınlaştırabilecek olumlu özelliklerin ortaya çıkmasını destekliyorsa, ilişkileri uzun sürebilir. Birbirleriyle etkileşime girdiklerinde, partnerlerinde en iyisini ortaya çıkarmaya yardımcı olurlar.

7.Paylaşılan kahkahalar.

Psikologlara göre, kahkaha, başarılı ilişkilerde önemli bir rol oynamaktadır. Olumlu olayları gözlemleyerek zaman geçirmekten hoşlanan çiftler, eşleriyleyken çok daha fazla tatmin olmuş hissediyorlar. Birlikte gülmek, ilişkiyi mutlu hale getiren nedenleri arasında ilk üç sırada bulunur.

8.Ev işlerini paylaşmak.

Bir ankete göre, uzun süreli ilişkikler için ev işlerini paylaşmak oldukça önemlidir. Günlük rutinlerindeki ev işlerini bölüşen çiftler, aşk hayatlarında daha fazla desteklenmiş ve tatmin olmuş hissetmeye meyillidir. Eğer tembel biriyseniz, “teşekkür ederim” gibi basit cümleler kurarak partnerinizin yaptığı işi takdir etmeye çalışın.

Romantik ilişkiler anlaşılması zor şeylerdir. Yıllar boyunca, bilim adamları uzun süreli ilişki için mükemmel formülü oluşturmaya çalıştılar. Onların görüşlerini kendi yollarımızla birleştirip hayalini kurduğumuz, arzuladığımız başarılı ilişkiyi oluşturabiliriz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı