Ne kadar şanslısınız? Doğru zamanda doğru yerde olmak mümkün!


Hayatınızda ne kadar şanslısınız? Araştırmacılar, şans faktörünün gerçekten bazı konularda önemli olmadığını söylüyor. İsterseniz gelin detaylara göz atalım.

 

Başarılı olmak, hepimizin isteğidir. Fakat başarı konusunda çalışma yaparken bazı bahaneler karşımıza çıkıyor ise ve bu bahanelerin içinde şans oranı geliyor ise, eminiz ki bazı yerlerde eksiklik var.

 

Uzmanlar, bu konuda yaptıkları araştırmada, şans faktörünün hazır olunmak ile doğrudan ilgili olduğunu söylüyor. Bir insan bir konuda şans arıyor ise, o konuda yeterince hazır olmadığı zaman başarıyı ve şans faktörünü yaratamıyor imiş. Bu yüzden de şans hayatımızı doğru oranda etkiliyor imiş. Yani hem şanslı olmak, hem de bu konuya dair daha aktif ve güçlü seçimleri yaratmak, hepimizin ortak derdi. Peki ama ne yapmamız gerekiyor?

 

Kendimize şans vermek, şans yaratmak ve bahanelerden sıyrılmak

İş biraz da burada başlıyor diyebiliriz. İnsanlar şans faktörünü başarı ile doğrudan uyumlu şekilde ön plana çıkardığı için, kendilerine has bir dil yaratıyor ve bu dili ortak bir fikir ile kullanıyor diyebiliriz. Deneyimle sabit olan her güzellik, kişilerin de farklı bir fantastik ruhla ön plana çıkmasını sağlıyor. Yani yapılacak çalışmalar, biraz daha sabit alana odaklanmak ve ilgi alanımız dahilinde kendimizi en iyi koşullarda geliştirmek oluyor. Bu durum bizi daha mutlu hissettirecek, daha ön plana çıkmamızı sağlayacak diyebiliriz.

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR