Netflix, Black Mirror Bölümünü Hayata Geçirdi!


Black Mirror, Netflix’te yayınlanan ve izleyiciyi ekranlara kitleyen baş yapıtlardan birisi. Yapay zeka destekli bir cihazın kişilerin ilişkilerini yönetmesini konu alan bölüm “Hang the DJ” ise dördüncü sezonun en sevilen bölümlerindendi.

Hatırlayacağınız üzere dizideki Couch isimli bir cihaz, bir sistem içindeki çiftlerin ilişkilerinin ne kadar süreceğine karar veriyordu.

Netflix, Sevgililer Günü’nün öneminden istifade ederek Couch’u internet dünyasına taşıdı. coach.dating adresini ziyaret eden kullanıcılardan “sisteme güvenmelerini” isteyen proje, kullanıcıların ilişkilerinin ne kadar süreceğini gösteriyor.

Couch’u kullanmak çok kolay. Sistemdeki ekrana dokunduktan sonra çıkan URL linki partnerinize göndermeniz isteniyor. Sonrasında ise kişilerin ekrana dokunması ile kalan ilişki süreleri hesaplanıyor. Dizide bu, 26 dakika ila 17 yıl arasında değişiyordu. Ancak tamamen eğlenmek amaçlı yapılan sitenin rastgele sonuçlar çıkardığını söyleyelim.

Oyun dışı uygulamalarda 2017’nin en çok gelir elde eden uygulaması olan Netflix, tahminlere göre geçtiğimiz yıl 510 milyon dolar brüt gelir elde etti. Dijital dünyanın tüketicisinin ne istediğini iyi bilen platform, sevilen dizi Stranger Things‘in ikinci sezonunun Türkiye tanıtımında da Sadettin Teksoy’u kullanarak, Türkiye’deki izleyici kitlesini şaşırtmıştı.

Black Mirror, insanoğlu’nun en büyük teknolojik yenilikleri ile karanlık iç güdülerinin tezat düştüğü bir dünyayı izleyicinin karşısına koyuyor. Her biri birbirinden bağımsız 45 dakikalık bölümlerle izleyici ile buluşan Black Mirror’da umut vaadeden bir bölüm ise çok az. Hang the DJ, izleyicilerin biraz daha tebessüm ile izledikleri bir bölüm olmuştu.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR