Netflix’in Chrome’daki dil eklentisi ile artık birçok dil öğrenmek mümkün!


Ünlü dijital dizi ve film platformu Netflix’in Chrome’daki dil eklentisi ile dil öğreniminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hepimiz bir an önce İngilizceyi öğrenip bir de ikinci dile geçmek istiyor. Ancak iş oturup çalışmaya gelince aynı çabayı göstermiyoruz. Netflix dil öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmek için bir eklenti oluşturdu. Artık Netflix’te dizi ya da film izlerken sadece eğlenmekle kalmayıp dil öğrenebilir, dil seviyenizi ilerletebilir ve bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız?

İngilizcenizi geliştirmek hatta ikinci bir dil öğrenmek artık eskisinden çok daha kolay hale geldi. Binlerce mobil uygulama size dil gelişiminiz açısından sayısız imkân sağlıyor. Netflix’de dil öğrenmenizi kolaylaştıran bir eklenti geliştirerek sizi bu yolda destekliyor.

Netflix’in yeni Google Chrome eklentisi Learning Languages with Netflix sayesinde hem dizi ve filmlerinizi takip edebilir hem de aynı anda dil öğrenebilirsiniz.

Eklentiyi ücretsiz olarak indirdiğinizde size önce yaşadığınız yeri ve öğreneceğiniz dili seçtiriyor. Ardından yüksek kalitede altyazılı filmlerin olduğu bir liste sunuluyor. Bu listeden istediğiniz filmi seçebilir ve dil öğreniminize eğlenceli bir yol ekleyebilirsiniz.

İstediğinizde altyazılarda sık kullanılan ve temel kelimeleri belirginleştirmek için seyrek kullanılan diğer kelimeleri grileştirebilirsiniz. İmlecinizi kelimelerin üstünde gezdirdiğinizde o kelimenin anlamını görebiliyorsunuz ya da sesli bir şekilde dinleyebiliyorsunuz.

Bu eklenti sayesinde elbette bir anda akıcı bir yabancı dile sahip olamayabilirsiniz. Ancak özellikle dinleme ve okuma becerinizi geliştireceği için sosyal hayatınızda etkilerini daha sonradan hissedebilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı