New York’ta Master Yapmak İsteyenler İçin Mis Gibi Üniversiteler


İnsanların kariyer basamakları her zaman değişken olabilir.  New York’ta master yapmak gibi hayali olan insanlar için bir liste hazırlamak istedik. Ama basamakları tırmanmak ile ilgili bir beklentiniz var ise ve kesinlikle yüksek konuları düşünüyorsanız, sizinle ilgili olarak ön plana çıkarılacak pek çok seçeneği incelemeli ve hepsini rahatlıkla yükseltmelisiniz. Peki ama nedir bu alanlar? Gelin sizler için lisans eğitimi ardından ön plana çıkarabileceğiniz çalışmaları ortaya koyalım. Ülkemizde pek çok okulda yüksek lisans yapmak gibi bir durumunuz olabilir. Peki ama nedir bu okullar? Gelin inceleyelim.

1. Columbia Üniversitesi (1754)

Oldukça eski bir tarihe sahip olan bu üniversite, Manhattan üzerinde bulunuyor. İngiltere 2. Kral George tarafından kurulan bu üniversite, eğitim konusunda profesyonel seçimler sunuyor diyebiliriz. New York’ta master yapmak isteyenler için en eski üniversite olan bu okul, Amerika üzerinde de en eski 5. sırada yer alıyor. En seçici üniversitelerden olan bu okul, 100 kişiden yaklaşık 7sini kabul ediyor.

 

2. Cornell Üniversitesi (1865)

Amerika ve dünyanın en prestijli okullarından olan Cornell, bir vakıf üniversitesi olduğu için sıralamada ilk sırada yer alıyor. Mimarlık alınanda Amerika üzerinde 1. olan bu okul, 7 bine yakın yüksek lisans öğrencisine hizmet veriyor.

3. Rochester Üniversitesi (1850)

Araştırma üniversiteleri konusunda Amerika üzerinde 21. sırada yer alan ve dünya sıralamasında 34. sırada yer alan bu üniversite, pek çok NASA çalışanını mezun etmiştir. Oldukça önemli bir yapıya sahip olan bu okul, son teknolojiye sahip olduğu için çalışmalarını da bu seviyelerde ön plana çıkarmaktadır.

 

4. New York Üniversitesi

Eğitim kalitesi konusunda oldukça önemli olan bu okul, New York’ta master yapmak isteyenler için oldukça önemli. Zira dünya sıralamasında 17. sırada yer alıyor ve 130’dan fazla ülkeden öğrenci kabul ediyor. Hukuk, tıp, sanat, mühendislik gibi alanlarda eğitim veriyor.

 

Bu sıralamalar dışında daha pek çok üniversite ile New York’ta master eğitimi alabilirsiniz. Tabi detaylı bir liste ihtiyacınız var ise, bu konuya ilişkin de bir çalışma yapmak istiyoruz. En kısa süre içerisinde sizlere bu listeleri sunacağız. Şimdiden bol şans diliyoruz!Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR