Nişanlı Çiftin Yüzüğü İle Dalga Geçen Kuyumcuya Verilen Cevap


Tek taş yüzükler pek çok insanın önemli ölçüde mutlu hissetmesini sağlayan yegane yüzüklerden biri. On beşinci yüzyıldan bu yana devam eden bu furya, kendini sürekli geliştirmekle birlikte, daha farklı alternatiflere de yer açıyor diyebiliriz.

Tek taş yüzükler pek çok kişinin hayalini süslese de, Nashville ve Tennessee çiftimiz için durum biraz farklı. Bir Pandora çalışanı tarafından çiftin aldığı 130 dolarlık yüzük için acınası diyen çalışana, kadından inanılmaz bir cevap geldi.

Olay şu şekilde ilerliyor.

Ariel bu duruma üzülüyor ama tepki göstermiyor. Eve gidince de bu durumun ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu anlatan güçlü bir yazı yazıyor ve Facebook üzeriden paylaşıyor.

Paylaşılan bu yazı 108 binden fazla beğeni alıyor ve 126 bin kişiden fazla kişi tarafından paylaşılıyor.

 

Yazı ise şu şekilde (okumak isteyenler için);

“Eşimin pek bir şeyi yok, ikimizin de yok. Faturaları ödemek ve karnımızı doyurmak için tırnaklarımızla kazıyarak kazanıyoruz. Fakat 2 yıllık birlikteliğimizden sonra daha fazla bekleyemeyeceğimize karar verdik.

Yüzükleri bile düşünmüyordum. Yalnızca en iyi arkadaşımla evlenmek istemiştim ama olmazdı. Bana Pandora’dan evlilik yüzüğü alabilecek kadar para biriktirdi. Gümüş, CZ. yüzük tam olarak parmağıma oturdu ve ben onlara aşığım.

‘Bazı erkeklerin bunları nişan yüzüğü olarak aldıklarına inanabiliyor musunuz? Ne kadar acıklı.’ Çalışan bunu söylediğinde eşimin yüzüne bakıyordum. Çoktan kendini kötü hissetmişti çünkü beğendiğim ve Pinterest sayfamı dolduran armut şeklindeki seti bile alamamıştı. Daha önce de bir başarısızlık hissetmiş olduğundan tekrar tekrar sordu, ‘Bunları beğeneceğinden emin misin? Bunun doğru bir seçim olduğundan emin misin?’ Beni yeterince mutlu edemediği ve onunla evlenmek istemeyeceğim fikri onu çok üzdü. Çünkü yüzükler için yeterli paraya sahip değildi veya yüzükler gösterişli değildi. Eski Ariel olsa o kadını parçalardı. Olgun Ariel, ‘Önemli olan yüzük değil, önemli olan onları almaya iten aşk.’ dedi. Yüzükleri aldık ve oradan ayrıldık.

Bunlar 25 sentlik sakız makinesinden çıkan yüzüklerden olsaydı da bu adamla evlenirdim. Bir erkeğin bir kadını gerçekten sevdiğini göstermesinin tek yolu, 3000 dolarlık mücevherler alıp herkesin önünde bir şeyler söyleyerek ona olan sevgisini göstermesi midir? Onların iyi olduklarından, duyguların harika olduğundan ve yaşadıklarınızı kesip atmayacağından emin olun ama tüm bunlar ne zaman oldu? Niçin maddi varlıklar aşkla eş değer oldu?

Eşim onu istemediğim düşüncesiyle endişelendi çünkü bir mücevher alamamıştı. İstediğim düğün setini alamadığı için ona olan sevgimin bitmesinden korkuyordu. Bunu ona dünya yaptı ve bu çok üzücü. Ama ben buradayım, Mahkeme Sarayı’nda 130 dolarlık yüzüklerimizle evlendik. Hayatımın aşkı yanımda ve hayal edebileceğimden daha mutlu.”

Viral olarak paylaşılan ve pek çok kişinin ilgisini çeken bu yazıdan sonra Ariel, bir güncelleme yazısı hazırladı ve onu paylaştı. Durumun nasıl ilerlediğini ve sevgilisi ile nasıl tanıştıklarını anlatan Ariel, oldukça önemli bir kitleye sahip olmakla birlikte, yazdığı bu yazı ile pek çok kişi tarafından da tanınmış oldu. Parayla sadet olmaz sözünün belki de en somut göstergesi olarak bu şekilde bir post attı diyebiliriz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR