Nokia X7 Özellikleri ve Fiyatı


Nokia X7
Nokia X7

Bir dönemlerin efsane olan telefon markası Nokia, yenilikçi gelişmelerin gerisinde kalarak Pazar payının büyük bir kısmını kaybetmişti. Son dönemlerde yaptığı atılımlarla tekrardan eski günlerine kavuşmak isteyen Nokia, fiyat ve performans oranını en iyi seviyede tutacağı Android İşletim sistemli Nokia X7 telefonunun tanıtımını yaptı.

NOKIA X7 ÖZELLİKLERİ

Yapılan tanıtımda en önemli noktalarının hızlı yazılım güncellemeleri, uygun fiyat politikası ve performanslı telefon olarak müşterilerine ulaşmayı amaçladıklarını belirten şirket yöneticileri beklenen telefonun özelliklerini ise şöyle açıkladı.

Telefonun ilk olarak arka planda çalışan teknik özelliklerine bakacak olursak, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 710 modeli işlemcisi var. Çentikli kasa ekranı ile telefonun %90’lık kısmını ekran ile kaplamayı başaran Nokia, ekran boyutu konusunda oldukça cömert davranarak 6,18 inç büyüklüğe sahip. 1080p+ üstü ekran görünüm kalitesine sahip telefonun depolama boyutuna göre iki farklı modeli bulunuyor. Eğer 64 GB depolama alanına sahip modelinden alırsanız telefonunuzun RAM boyutu 4GB olurken 128 GB depolama alanına sahip X7’ler 6GB RAM bulunduruyor.

Fotoğrafçılık ve kamera konusunda oldukça titiz davranan Nokia, X7 modelinde üç kamera bulunuyor. Ön ve arka kamerası bulunan telefonun ön kamerası 20 MP çözünürlüğe sahipken aynı zamanda yapay zeka desteği de bulunuyor. Öz çekim yapmayı sevenler için efekt kullanımını arttıran Nokia X7’nin arka tarafında ise iki kamera bulunuyor. Kameraların biri 12 MP çözünürlüğe sahipken diğer kamera ise 13 MP çözünürlüğe sahip. Görüntü sabitleyici özelliği bulunan kameranın optik lensi ise Sony firmasının IMX363 sensörü ile kullanılıyor.

NOKIA X7 FİYATI NE KADAR?

Alüminyum kasa yapısına sahip olan X7’nin batarya gücü ilk etapta kullanıcılarını memnun edecek cinsten. Toplam 3500 mAh batarya gücüne sahip telefonun şarj adaptörü ise 18W olup 1 saat içerisinde hızlı şarj edebilmenizi sağlıyor. 4 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan telefonun sonraki dönemlerde Android 9 PIE güncellemesini alması bekleniyor. Ülkemizde satış fiyatları henüz belli olmayan telefonun en düşük modeli 245 dolar iken en yüksek modeli 360 dolar olarak belirlendi.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR