Nostradamus’un 2018 Kehanetleri Korkutucu Boyutta


Nostradamus'un 2018 Kehanetleri

Bir çok insan kuşku ile baksa da, Fransız astrolog ve kahin Nostradamus’un kehanetleri dünya çapında oldukça bilinen bir fenomendir. Peki ünlü kahin  2018 yılı için hangi olayları öngördü? Nostradamus’un 2018  kehanetleri biraz ürkütücü ve bazıları kafanızı karıştıracak.

Bu güne kadar, inanıyorum ki  birçoğumuz, kehanet denilen kavrama ( benimde içinde olduğum çoğunluk ) güler geçer. Fakat ünlü astrolog ve kahin Nostradamus bazı kehanetleri gerçekleşmiş ve kafaları bir şekilde bulandırmaya yetmiş bir kahin. Peki Nostradamus’un 2018 Kehanetleri neler?

Yıllar geçtikçe, bazı büyük kaşif ve akademisyenler birkaç kehaneti incelenmiş ve bugüne kadar birçoğunun açıklanamayan ve gerçekleşmemiş olarak kaldıkları saptanmıştır. Ancak gerçekleşenlerin sayısı da az değil. Bazı insanlar bu kehanetlere kuşkuyla bakıyor ve bunu dolandırıcılık eylemi olarak niteliyor olsa da, bazıları, bu kehanetlerin hepsinin gerçek olduğunu, eğer biri onlara iyi bakarsa, doğruluğunun kabul edilebilir olduğunu düşünüyor. Örneğin, Nostradamus’un Diana’nın ölümüyle ilgili ünlü tahminleri, Adolf Hitler’in yükselişi, Atom bombaları, İkinci Dünya Savaşı, İkiz kuleler 9 / 11 saldırısı gerçekleşen öngörülerden bazıları.

İşte Nostradamus’un 2018 Kehanetleri

1- 3. Dünya Savaşı

3. dünya savaşı

3. Dünya Savaşı, Nostradamus’un Les Propheties adlı ünlü kitabında bahsedilen en çarpıcı kehanet.
Bu kehanette yazıldığına göre 2018 yılında Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatacak bazı olaylar olacak.
Nostradamus, büyük savaşın Fransa ve Avrupa’da başlayacağını ve daha sonra tüm dünyaya yayılacağını öngörüyor.

Kitabında Üçüncü Dünya Savaşı’nı açıkladığı şöyle bir metin var: ‘Dünyanın iki büyük gücü arasında bir savaş çıkacak ve 27 yıl sürecek‘.
Bazı komplo teorisyenleri bahsedilen savaşın Çin, Rusya, Kuzey Kore ittifakına karşı ABD ile yaşanacağını iddia ediyor.

2- Vezüv Yanardağı patlaması

vezüv yanardağı

Nostradamus’un 2018 Kehanetleri arasında , İtalya’da bulunan Vezüv Yanardağı’nın çok şiddetli patlayacağı ve zemini her beş dakikada bir sarsacağını, bunun sonucu olarak da 6 bin kişinin öleceğini söylüyor. 2016’nın ilk zamanlarında , Vezüv Yanardağı’nın faaliyete geçebileceği ihtimali üzerine bölgede yaşayan 1.5 milyon kişi uyarılmıştı.

3 milyon nüfuslu Napoli kentinin 1.5 milyonunun Vezüv Yanardağı’nın sarı tehlike bölgesinde yaşadığı biliniyor. Kötü şöhretli Vezüv Yanardağı’nın MS. 79 yılında patlamasıyla antik Pompeii kenti yerle bir olmuş ve filmlere konu olmuştu.

3- Şiddetli depremler

deprem

Ünlü kahin, 2018 yılında ABD’ de büyük felaketler yaşayacağını öngörüyordu. Ünlü kahine göre ABD’nin batısında büyük bir deprem meydana gelecek ve bu deprem küresel çapta felaketleri tetikleyecek.
İlginçtir ki 2016’da ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Cascasia Dalma Zonu’nda sismik faaliyetler olduğunu tespit etti.
Bilim insanları da Cascadia Dalma Zonu ve Kaliforniya fay hatlarında uzun süredir 8 ve daha büyük bir depremin olmadığına dikkat çekiyor.

4- Kuyruklu yıldız ya da asteroid çarpması

astroid

Nostradamus’a göre 2018 yılında gezegenimize dev bir gök cismi çarpacak. Bu kehanetle ilgili kitapta şöyle bir kısım yer alıyor: ‘Gökyüzünde görünecek olan bir kuyruklu yıldızla beraber büyük bir felaket gerçekleşecek. Nükleer terör ya da doğal felaket gezegeni tahrip edecek‘.
Bir gün Dünya’ya bir astroid ya da kuyruklu yıldız düşme ihtimali olsa da NASA, bu olayın en azından önümüzdeki 100 yıl boyunca gerçekleşmeyeceğini söylüyor.

5- Ekonomik çöküş

ekonomik çöküş

Nostradamus’un kitabında şöyle bir cümle yer alıyor: ‘Zenginler ölüp ölüp dirilecek‘.

Birçokları bu cümleyi olası Üçüncü Dünya Savaşı sonrası patlak verecek olan ekonomik kriz ile açıklıyor.

6. İnsanlar 200 yıldan fazla yaşayacak 

 

insan ömrü

İnsan ömrünün uzayacağı gerçeğini zaten hepimiz biliyoruz. Fakat insanları 200 yaşına ve hatta ötesine kadar yaşatacak gelişmenin 2018 yılında yaşanacağına dair henüz bir ümit yok.
Fakat Nostradamus kitabında ‘Tıptaki gelişmeler insanların yaşam ömrünü 200 yıla kadar uzatacak‘ diye yazmış.

Nostradamus’un 2018 Kehanetleri doğru çıkarsa bu insanlık adına harika fakat nüfus adına çok da olumlu olur mu bilemedik. Ama ben şahsen 200 yaşımı görmek isterim.
Birçokları bu cümleden 80 yaşında bir kişinin 50 yaşında görünmesi gibi bir anlam çıkarıyor.

7. Nostradamus’un 2018 için başka neler söyledi?

kehanet

Nostradamus’a göre 2018 yılında insanlar hayvanlarla konuşabilecek, çocuk sahibi olmak isteyen kişiler yasal izin ya da lisans almak zorunda kalacak, dil farklılıkları ortadan kalkacak ve küresel ısınma sebebiyle dev yangınlar patlak verecek.
Nostradamus’un 2018 için öngördüğü ve olmasını dileyeceğimiz tek iyi kehanet ise Batı dünyasında vergi sisteminin ortadan kaldırılacak olması.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR