Öğrenci Evi İçinde Yaşanan 7 Sıkıcı Durum


öğrenci evi

Öğrenci evi,  üniversite hayatında yaşadığınız, kendi alanınızı oluşturduğunu ve düzeninizi kurduğunuz yerdir. Sorumluluklarınızın artığını ne kadar hissetseniz de yaşadığınız alan özgürlüğü size eski hayatınızı özletmeyecektir. Fakat öğrenci evi içerisinde canınızı sıkan bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Öğrenci evi, ileride çok özleyeceğiniz bir alan olsa bile yaşadığınız dönemde canınızı sıkacak bazı durumlar yaşayabilirsiniz. Ev ile ilgili sorunlar, aile evinizi özlemenize sebep olabilir. Bu durumlara gün geçtikçe alışsanız bile yerine yenileri gelir. Öğrenci evi içinde yaşadığınız 7 sıkıcı durum…

  Üniversite Hayatı Boyunca Karşılaşacağınız İnsan Tipleri
  • Zamansız Gelen Faturalar

Öğrenci evinde yaşarken, bütçe konusunda çekilen sıkıntılar baş ağrıtır. Üst üste ansızın gelen faturalar, canınızı sıkabilir. Bu olay sosyal hayatınızdan biraz kısmanızı gerektirebilir.

  • Acıkınca Baktığınız Boş Buzdolabı

Gece karnınız acıktığında buzdolabına gittiğinizde karşılaşacağınız görüntü hoşunuza gitmeyebilir. Karnınız aç olduğu halde boş bir dolapla karşılaşmanız kendinizi öğrenci evinde hissetmenize sebep olacaktır. Aile evinizden öğrenci evine geçişler, bu gibi durumlarla karşılaştığınızda kendini gösterir.

 

öğrenci evi

  • Biriken Bulaşıklar

Yediniz, içtiniz ama arkanızdan bulaşıklarınızı yıkayacak bir anneniz yok. Bulaşık makinesi deseniz onun zaten öğrenci evinde yeri yok. Temiz bir bardak bile bulamadığınız zamanları engellemek adına mecburen bulaşıkları yıkamanız gerekir.

  • Bozulan Ev Aletleri

Siz hiç anlamadan bir bakarsınız ki duş başlığı bozulmuş. Yeni aldığınız ampülü patlamış, sifonunuzu akıtıyor halde bulabilirsiniz. Bu durumlar hem zamanınızı hem paranızı boşa harcamanıza sebep olabilir.

öğrenci evi

  • Ev Temizliği Yapmak

Ailenizle birlikte yaşarken yatağınızı bile toplamadığınız zamanları size özletecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Evi süpür, sil, toz al derken akşam edebilirsiniz. 2 gün sonra eski pis haline dönen ev haline alışmalısınız.

  • Kira Günü Gelirse

Bazı sıkıntılara rağmen öğrenci evinde yaşamak sizi özgür hissedebilir. Bazı sorumlulukların altında ezilmek sizi ileride daha güçlü bir insan yapabilir. Taa ki kira günü gelene kadar… O kadar masrafınız varken, ailenizin yolladığı harçlıklarla geçinmek ne kadar zordur tahmin edebiliyoruz. Kira günü çat diye gelip çattığında belki 1 hafta boyunca makarna yemek zorunda kalabilirsiniz. Ama bu öğrenci evinin en zevkli yanlarından biridir.

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey
  • Gece Duyulan Tıkırtı

Tek başınıza odanızda tam uykuya dalacakken, nereden geldiğini bilmediğiniz bir ses sizi huzursuz edebilir. Nereden geldiğini bilmediğiniz  o ses sizi gece boyunca uyutmayabilir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR