Öğrenci Evi Yemekleri İçin Vazgeçilmez 6 Kolay Yemek


öğrenci evi yemekleri

Öğrenci evinde birçok yemek pişirebilirsiniz. Ama tüm paranızı faturalara ve kiraya verdikten sonra bir de vize-final haftasıysa pratik ve uygun maliyetli yemekler yapmanız gerekebilir. Kısaca öğrenci evi yemekleri, ucuz,pratik ve kolay olmalıdır.

Öğrenci evi  yemekleri için vazgeçilmez 6 kolay yemek…

Öğrencilerin Gözdesi Makarna

Makarna, öğrenci evinin vazgeçilmez yemeklerindendir. Öğrenciler tüm imkansızlıklara rağmen su ısıtıcısında bile makarna haşladığını görmüşsünüzdür elbet. Makarna ne kadar küçümsense bile aslında midenizi ve gözünüzü doyurabileceğiniz birçok alternatifi olan bir yemektir. Ton balıklı, tavuklu, salçalı, peynirli, mantarlı, sebzeli olarak birçok çeşidini yapabileceğiniz bu yemek öğrenci ev yemeklerinin hem en pratik hem en uygun yoludur.

Sabah Olmasada Olur: Menemen

Menemen, genellikle sabah kahvaltılarda sunulan sıcak aperatiflerden birisidir. Fakat menemen, öğrenci evinde günün her saati yenebilir. Biber, domates ve yumurtanın birbirine olan aşkı, öğrenci evinde her daim baki kalır. Her şey bir yana, gerçekten ekmeği alıp bandıra bandıra yenilen en güzel yemeklerden biridir menemen. Tek başına sofranın baş tacı olur…

Her Çeşidiyle Tost

Öğrenci evi  yemekleri için tost, en güzel aperatiftir. Yarım ekmeğe bol kaşarlı yapılan tost ise bir öğrencinin bir öğünlük yemeğidir.5 dakika içerisinde yapılabilen, ucuz ve pratik bir yemek olan tost,  bazen ise ucuz sucuk eklenerek yapılır.

Patatesle Yapılan Her Yemek

En ucuz ve doyurucu malzemelerden biri de patatestir. Hem lezzetli hem doyurucu hem de ucuz bir malzeme ile her yemeği yapmak, öğrenciler için makbüldür. Patatesin kızartmasından, haşlamasına oturtmasından, fırında pişmişine her çeşidi öğrenci evinde tercih edilen yemekler arasındadır.

Hazır Çorba

Öğrenci evi  yemekleri için yapılabilecek bir diğer yemek ise hazır çorbadır. Özellikle kış aylarında yapılan, pratik ve ucuz yemeklerden biridir. Çok fazla doyurmaya yardımcı olmasa bile yanına yapacağınız birkaç aperatifle ve ekmekle yendiğinde karnınızı doyurmaya yetecek, sizi ekonomik krize sokmayacak, lezzetli tatlardan birisidir hazır çorba…

Yumurta

Sahanda yumurtası, haşlaması fark etmeksizin, öğrenci evinin en çok tercih edilen yemeklerinden biridir. Genellikle erkek öğrencilerin daha kolayına gelen ve protein açısından da yüksek olan yumurtayı, ıspanağın üzerine kırıp farklı bir lezzet yakalamayan öğrenci de çok azdır.

  Üniversite Hayatı Boyunca Karşılaşacağınız İnsan Tipleri


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR