​Öğrenci Evinde Olması Gereken EşyalarÖğrenci Evinde Olması Gereken Eşyalar


Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere bir evde yaşamanın, öğrenci olarak artılarını ve eksilerini sayacağım. Tabi sizin için daha çok pozitif yönlerini ele alacağım. Bu yüzden bir öğrencinin hayatını optimum seviyede sürdürebileceği bir evin içinde neler olmalı konusuna değinmek istiyorum. Malumunuz bu sene ev fiyatları yükseldi, ev bulmak biraz daha zorlaştı ve ev bulduktan sonra bunun bir de eşyaları var (şükür ki spotçular var, onlar da fiyatları uçurmazsa sorunumuz pek yok bu konuda) haliyle. Peki ama bir öğrencinin yaşayabilmesi ve optimum keyif alabilmesi için, hayatını sürdürmesi, eğitimine olumsuz bir yaklaşım yaşamaması için bir evde hangi eşyaların olması gerekiyor? Bunu madde madde açıklamamın, daha açıklayıcı olacağını düşündüğüm için, detayları parantez ile sunma taraftarıyım. Buyurunuz başlayalım efendim;


-Buzdolabı (haliyle nedenlerini yazmayacağım bunun),


-TV (tercihe göre almasanız da olur, zira sakinlik iyidir, daha rahat ders çalışırsınız, okuma yaparsınız, veriminiz artar. Tabi bir dizüstü bilgisayarınız var ise mantıklı olacaktır bu. Eğer teknoloji ile pek ilgili biri değil evden okul okuldan ev fikrine hâkimseniz, TV sizin için bir renk olabilir –tabi tercih yine sizin, çünkü bunun UEFA’sı var, lig maçları var, derbi maçları var vesaire-).


-Bilgisayar (dizüstü bilgisayarınız varsa işlem tamam. Yeni almayı düşünüyorsanız ve sadece öğrenci işleri için kullanacaksanız netbook işinizi görecektir. Hem uygun, hem az yakar, hem pratik, hem de hafif olur).


-Yatak (çek yat tarzı modelleri tercih edebilirsiniz mesela bu konuda alternatifiniz var birkaç tane).


-İnternet (haliyle ihtiyacınız olacaktır. Ama yoksa –ve internetle ilgili değilseniz- pek sorun olmayacaktır, bir şekilde internet kafeden, okulun laboratuvarından konuyu çözebilirsiniz).


-Yemek ve çalışma masası (hadi yemeği yerde yersiniz ama çalışma işi masasız hem psikolojinize, hem sağlınıza –uzun vadede- zararlı olur yerde çalışma meselesi –çocukken az mı çektik-)


-Ufak mini fırın (bakınız bu önemli, zira hazır pizza tarzı malzemeler için önemli olacaktır. Ama olmasa da olur, problem olmaz, beslenmenin alternatifi fazla –hele ki öğrenci için-).


-Tabak, bardak, tencere, kaşık bıçak seti ve benzeri tarzındaki malzemeler (malumunuz efendim, lazım olan şeyler bunlar).


-Yere birkaç halı (laminat parke ise kullanmaya da bilirsiniz, tercih sizin efendim –ama renk katar-).


-Isınma sorunlarına karşı elektrikli ısıtıcı (bazı şehirlerde elektrik gazdan daha ucuz –tecrübe ile sabit-).


-Bulaşık makinesi (şart değil, 2 ya da 3 kişiyseniz de yıkanmayacak kadar çok bir bulaşık biriktirmemeye çalışırsınız).


-Çamaşır makinesi (şart, elde yıkamaya çalışırsanız uzun vadede sorunlar yaşayabilirsiniz -biz küçükken analarımız az mı yıkadı-).


-Ve en önemli madde. Kendisini çok iyi tanıdığınız bir ev arkadaşı (bakınız burası çok önemli, aman dikkat).


Efendim bu maddeler şimdilik yeterli olacaktır. Okulun açılmasına yakın daha çok tüyolarla sizinle olacağız bu konuda. Sevgiler, saygılar, bol şans.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı