Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar


Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar
Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YAZILIMLAR

Üniversite öğrencisi olmak sadece üniversite imkanlarından yararlanmayı sağlamıyor. Bunun dışında bilgisayar dünyasında paralı olan birçok yazılımı öğrenci mail adresinizle yıllık ya da süresiz olarak ücretsiz edinebiliyorsunuz. Birçok öğrenci genelde birkaç ücretli yazılım ücretsiz alındığını bilse de aslında çok fazla sayıda ücretsiz yazılım alabileceğinizi biliyor muydunuz? Edu mailiniz ile alabileceğiniz yazılımlara bakalım.

AUTODESK ÜRÜNLERİ

Çizim dünyasında sektörün devlerinden olan Autodesk firmasının Autocad programı başta olmak üzere birçok programını öğrenci mail uzantınız ile üye olarak ücretsiz bir şekilde elde edebiliyorsunuz Bunun için Autodesk internet sitesine girip free for student sekmesinden üye olarak mail adresinizi onaylamanız ve giriş yaptıktan sona programı indirmeniz yeterli olacaktır.

MİCROSOFT DREAMSPARK ÜRÜNLERİ

Microsoft firması da öğrencilere ücretsiz yazılım sağlama konusunda oldukça geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Dreamspark adı verdiği bir portal üzerinde ücretli yazılımlarını öğrencilerle ücretsiz paylaşan Microsoft’un başlıca Microsoft Visual Studio, Office 2016 gibi programlarını ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz.

JETBRAINS ÜRÜNLERİ

Özellikle kod yazan arkadaşlar için bulunmaz IDE uygulamaları sunan JetBrains firmasının ürünleri de öğrenciler için 1 yıllığına ücretsiz olarak veriliyor. Eğer kodlama gerektiren bir bölümde okuyorsanız ya da kodlamaya ilginiz var ve üniversite öğrencisi iseniz sizde Jetbrains internet sitesine edu uzantılı mailinizle kayıt olarak istediğiniz uygulamayı bir seneliğine ücretsiz edinebilirsiniz.

GİTHUB VE DİGİTAL OCEAN ÜRÜNLERİ

Github kod yazarlarının projelerini geliştirdikleri ve yayınladıkları bir platform olarak oldukça popüler bir şekilde hizmet vermektedir. Ücretli hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanmak için edu uzantılı mailinizle kayıt olup yararlanabilirsiniz. Ayrıca Github üzerinden üreteceğiniz kod ile Digital Ocean üzerinden 50 dolar değerinde sunucu kiralama hakkı kazanırsınız. Örneğin bir projeniz veya kişisel site açmak isterseniz bir yıllık sunucu masrafınızı ücretsiz bir şekilde halledebilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı