Öğrencilerin İşine Yarayabilir: ‘Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırması’


Ziraat bankası son günlerde yeni bir çalışma ile gündeme geliyor.

Karşımıza borçlarla ilgili yeni yasa seçimleriyle çıkan Ziraat bankası, bu konuya ilişkin olarak kredi kartı borcu olanları bünyesine dahil ediyor ve pek çok kişinin borcuna uygun bir ödeme seçeneği ile taksitlendirme yapıyor.

Borcu olanlar borcunu sistem üzerinden görebileceği için, çalışmalar çok daha rahat ilerlemiş olacak ve yoğun bir kitlenin borç yükü hafiflemiş olacak. Uygun faiz oranlarıyla birlikte organize edilecek olan bu hizmet, en azından borç yapılandırması konusunda sizleri de rahatlatabilir.

Bir tüketici alternatifi kredisi değil

Yetkililer, bu hizmetin mevcut kredi kartı borçlarının yapılandırılmasını kapsadığını söylüyor. Yani her hangi bir kredi kartı borcunuz var ise (başka bir bankaya), Ziraat bankası bu borcu kapatıyor ve direkt ziraat bankasına borçlu oluyorsunuz. Bu yüzden yapılacak bütün çalışmalarda, paraların hiç biri müşterilerin eline verilmeyecek. Direkt sistem üzerinden borçlar kapatılacak.

Ziraat Bankası kredi kartı yapılandırma şartları

Ziraat bankası kredi kartı yapılandırma şartları şu şekilde sıralanıyor.

  • Kredi kartı borcu olan arkadaşlar asgari ödemeyi yapmış olması gerekiyor. Ödemelerin ya da borcun takibe düşmemiş olması gerekiyor.
  • Yüzde 1.10 faiz ile kullanılacak kredi kartı borç ödemeleri.
  • Kredi kartı borcu olanların bir maaşının olması gerekiyor. Bu konu önemli.
  • Borç için bir kriter yok. 100 bin liralık borç da kapanabilecek, 500 TLlik borç da kapanabilecek. Lakin geri ödemelerde kişinin maddi durumu belirleyici bir etken olacak diyebiliriz.

 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak izin Ziraat bankası ile iletişime geçebilir, kredi kartı yapılandırması ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR