Öğrendiğinizde Sizi Dumura Uğratacak 11 İnanılmaz Bilgi

Bu yazımızda dünyamız hakkında ilginç ve şaşırtıcı bilgiler bulacaksınız.


Her şeyi bilmek pek mümkün değildir. Ancak muhtemelen bu yazıda dünyamız hakkında ilginç ve şaşırtıcı bilgiler bulacaksınız. Hala dünyada her an her şeyin mümkün olabileceğine inanmıyor musunuz?

NASA'daki internet hızı saniyede 91 Gigabit'tir!

Bu, en sevdiğiniz dizilerin tüm bölümlerini sadece 1 saniyede indirme şansınız olduğu anlamına gelir. Fakat maalesef, bu yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bilimsel kurumlarda kullanılan özel bir ağdır.

Japonya'nın bayrağı 1999 yılında değişmiştir

Japonya inanılmaz derecede eşsiz bir ülke. Örneğin, ulusal semboller fikri Japonlara garip gelir. Hinomaru (“güneşin çemberi”), Japon gemilerini yabancı gemilerden ayırt etmeye yardımcı olan bir semboldü. 1999'da bayrak tasarımı birazcık da olsa değişti.

Japonya'da, imza yerine mühürler (hanko) kullanılır

Bir banka hesabı açmak veya bir sevkıyat teslimatını onaylamak için kişisel bir mühür olan hanko'ya ihtiyacınız olacak. İnsanlar bazen belgeleri imzalarlar, ancak hanko, kimliğinizi doğrulamak için ana araç olmaya devam eder.

Yıldırım çarpması vücudunuzda bu gibi izler bırakabilir

Pek az insan yıldırım çarpmasıyla hayatta kalabilir. Hayatta kalmayı başaranlar “Lichtenberg figürleri” veya “şimşek çiçekleri” olarak adlandırılan bu gizemli izlere sahip olur. Ayrıca, bu “dövmeler” yüksek gerilimden zarar gören her türlü yüzeyde ve maddede meydana gelir. Ne yazık ki, izlerin neden oluştuğunu bilim açıklayamamaktadır.

Fetüs, annenin kalbini iyileştirir

Bilim adamları, fetüsun kök hücrelerinin annelerinin kalbini onarabildiğini keşfetti. Uzmanlar böylesine ilginç bir olayın, evrimsel bir mekanizma olduğuna inanırlar: Fetüs, annesinin kalbini koruyarak kendisinin hayatta kalmasını sağlar.

Bu keşif, hamilelik sırasında veya hemen sonrasında kadınların yaşadığı kalp yetmezliklerinin yarısının neden kendiliğinden iyileştiğini açıklayabilir.

Filipinler'de bir adadaki bir gölün içindeki bir adadaki bir gölün içinde bir ada vardır!

Taal Gölü, Tabiat Ana'nın harika bir mizah anlayışı olduğunu kanıtlar nitelikte..

Steve Jobs'un inanılmaz hikayesi

Eski bir Apple çalışanı, Steve Jobs'un gerçek bir dahi olduğunu kanıtlayan bu hikayeyi paylaştı.

İlk iPod'un yapım sürecinde çalışan mühendisler prototipi tamamladığında, çalışmalarını Steve Jobs'a sundular. Jobs, cihazı eline aldı, onu biraz inceledi ve çok büyük olduğunu söyleyerek reddetti. Mühendisler, onu daha da küçültmenin imkansız olduğunu söylediler. Jobs, ayağa kalktı, bir akvaryuma doğru yürüdü ve iPod'u akvaryumun içine bıraktı. iPod dibe batarken içinden kabarcıklar çıkıyordu.

“Bunlar hava kabarcıkları” dedi. “Bu da, içinde boş yer var demektir, yani küçültebilirsiniz.”

Kartal Gözü

Kartal görüşüne sahip olmak demek:

10 katlı bir binanın çatısından bir karıncayı görebilmek

Daha fazla renk ve UV radyasyonunu tespit etmek

340 derecelik bir görüş açısına sahip olmak

Uzayda kalınan en uzun süre

Rus kozmonot Valeri Polyakov, insanlık tarihinin en uzun süreli uzayda kalma rekorunun sahibidir. Polyakov, 437 gün ve 18 saat boyunca uzay istasyonunda kalmıştır.

Avustralya’nın ilk polis teşkilatı, iyi huylu ve uslu kabul edilen hükümlülerden oluşturulmuştur

İngiliz hükümeti uzun bir süre boyunca kolonisi olan Avustralya'ya suçlularını sürgün ediyordu. Avustralya’nın ilk polis teşkilatı, "iyi" hükümlülerden oluşuyordu.

Almanya'da ağaçlar numaralandırılır

Almanya'yı ziyaret ederseniz, parklardaki ağaçların numaralandırılmış olduğunu fark edebilirsiniz.Bu şekilde, ağaçların miktarı, yaşları, durumları vb. veriler toplanır. Tüm ağaçlara, yere düşmemeleri için özel ilgi gösterilir. Evet, Almanlar gerçekten de her alanda disiplinleriyle ünlüdürler.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı